ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نجوم و فضا

میلیاردر ژاپنی ۱۷ آذرماه به ایستگاه فضایی می‌رود

فضاپیمای روسی «سایوز» قرار است ۱۷ آذرماه، «یوساکو مائزواوا» میلیاردر ژاپنی و «یوزو هیرانو» تهیه کننده ویدئو و «الکساندر میسورکین» فضانورد را ایستگاه «بایکونور» در قزاقستان به فضا بفرستد تا ماموریتی 12 روزه را به ...

فضاپیمای روسی «سایوز» قرار است ۱۷ آذرماه، «یوساکو مائزواوا» میلیاردر ژاپنی و «یوزو هیرانو» تهیه کننده ویدئو و «الکساندر میسورکین» فضانورد را ایستگاه «بایکونور» در قزاقستان به فضا بفرستد تا ماموریتی 12 روزه را به ایستگاه فضایی بین‌المللی آغاز کنند.

پرتاب برای ساعت 2:38 بامداد به وقت شرقی برنامه‌ریزی شده است. شما می‌توانید این برنامه را به صورت آنلاین از سایت Space.com تماشا کنید.

مائزواوا این سفر را برای خود و هیرانو، که این پرواز را مستند می‌کند، از طریق شرکت «Space Adventures» مستقر در ویرجینیا رزرو کرد. این شرکت فضایی تا به امروز هفت مشتری را به آزمایشگاه مداری انسان در فضا فرستاده است که آخرین آن‌ها در پاییز سال 2009 بود، زمانی که «گای لالیبرته»، یکی از بنیانگذاران «Cirque du Soleli» سفر فضایی خود را تجربه می‌کرد. در سفر پیش‌رو، میسورکین فرمانده پرواز خواهد بود.

با این‌حال، از زمانی که یک فضانورد آماتور به ایستگاه فضایی بین‌المللی قدم گذاشت، مدت زیادی نمی‌گذرد. «کلیم شیپنکو» کارگردان روسی و «یولیا پرسیلد» بازیگر، به مدت 10 روز در ماه اکتبر از آزمایشگاه مدارگرد بازدید کردند تا قسمت‌هایی از فیلمی به نام «چالش» را فیلمبرداری کنند.

شیپنکو و پرسیلد این سفر را با سایوز انجام دادند، اما این سفر توسط شرکت فضایی Space Adventures مدیریت نشد.

پرواز مائزواوا- هیرانو- میسورکین اولین سفر Space Adventures به ایستگاه فضایی بین‌المللی خواهد بود که بیش از یک گردشگر فضایی را با خود حمل می‌کند. این شرکت فاش نکرده است که مائزواوا برای هر صندلی چه مبلغی را پرداخت کرده است. اما طبق گزارش‌ها، هر مشتری باید مبلغی در حدود 20 تا 40 میلیون دلار برای پرواز پرداخت کند.

مائزواوا از طریق توییتر ما را در جریان فعالیت‌های پیش از پرواز خود قرار داده است. به عنوان مثال، در 19 نوامبر، او در توییتی نوشت که به «بایکونور» رسیده است. در روز شنبه 27 نوامبر، او در مجموعه‌ای توییت اعلام کرد که آن‌ها تمرینات نیازمند این پرواز را پشت سر گذاشته‌اند. این تمرین‌ها شامل خوابیدن روی تخت شیب‌دار، بازی بدمینتون به صورت روزانه و چرخیدن روی یک صندلی مخصوص بوده است.

 مائزواوا در ادامه توییت‌هایش نوشت: «صندلی چرخان، تقریبا شبیه شکنجه است. برخی از فضانوردان می‌گویند لازم است نشستن بر روی آن را تمرین کرد. برخی دیگر عقیده دارند که اینطور نیست. در هر صورت، این سخت‌ترین تمرینی است که تا به‌حال انجام دادیم.» او سپس کلیپی از صندلی چرخان در حال حرکت را در توییتر خود منتشر کرد.

اگر همه چیز مطابق با برنامه پیش برود، مائزواوا در چند سال آینده به مناطقی بسیار دورتر از ایستگاه بین‌المللی فضایی نیز پرواز خواهد کرد. این میلیاردر ژاپنی که آنلاین فروشی در زمینه مد با نام «Zozotown» را چندین سال پیش راه‌اندازی کرده است، سفر فضایی دیگری را نیز رزرو کرده است. او در سفر فضایی بعدی خود با یک فضاپیما متعلق به شرکت «ایپیس ایکس» به دور ماه خواهد چرخید. این پرواز به صورت آزمایشی طراحی شده و در سال 2023 انجام خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی