ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خودرو

مدیر مهندسی پروژه خودروی اپل به یک استارتاپ تاکسی هوایی پیوست

پروژه خودروی اپل به تازگی یکی از مدیران مهندسی خود به نام «مایکل شوکاچ» را از دست داده است. اطلاعات موجود نشان می‌دهد که او اپل را به مقصد استارتاپ تولیدکننده تاکسی‌های هوایی Archer Aviation ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۳ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۰۰

پروژه خودروی اپل به تازگی یکی از مدیران مهندسی خود به نام «مایکل شوکاچ» را از دست داده است. اطلاعات موجود نشان می‌دهد که او اپل را به مقصد استارتاپ تولیدکننده تاکسی‌های هوایی Archer Aviation ترک کرده است.

به گزارش CNBC، آقای شوکاچ اخیرا صفحه لینکدین خود را به‌روز و اعلام کرده که حالا معاون ارشد مهندسی Archer است. «آرچر» شرکتی فعال در حوزه هوافضاست که وسایل نقلیه برقی با قابلیت نشست و برخاست عمودی در شهرها می‌سازد.

شوکاچ در ماه مارس ۲۰۱۹ به اپل پیوست و به عنوان مدیر مهندسی کار روی پروژه ویژه این شرکت یعنی پروژه خودروی اپل را آغاز کرد. او پیش از پیوستن به اپل معاون مهندسی شرکت تسلا بود. تیم مدیران پروژه خودروی اپل در سال‌های اخیرا تغییرات و جابه‌جایی‌های زیادی داشته است.

کوپرتینویی‌ها چند ماه پیش «داگ فیلد»، معاون پروژه‌های ویژه خود را از دست دادند. فیلد به شرکت فورد ملحق شد تا روی پروژه‌های آینده‌نگرانه آن‌ها کار کند. این اتفاقات به‌خوبی نشان می‌دهد که استارتاپ‌ها سخت به دنبال استعدادهای درخشان هستند و رقابت بر سر جذب نیروهای ماهر شدت گرفته است.

شوکاچ تاکنون بیش از ۱۰۰ پتنت در زمینه طراحی خودروها ثبت کرده، در نمونه اولیه شماری از سیستم‌های Tesla Plaid نقش داشته و تولید سیستم‌های هدایت الکتریکی چندین مدل از خودروهای تسلا، پورشه، بی‌ام‌و و شرکت‌های دیگر را رهبری کرده است.

آرچر مشغول کار روی تاکسی‌های برقی هوایی است که می‌توانند نشست و برخاست عمودی داشته باشند. این شرکت هم مانند رقبایی نظیر Lilium و Joby Aviation می‌خواهد به حمل و نقل مسافر در فواصل کوتاه بپردازد، از ترافیک زمینی جلوگیری کند و نسبت به هواپیماها و خودروهای معمولی آلودگی کمتری داشته باشد.

«برت ادکاک»، مدیرعامل آرچر در بیانیه‌ای درباره پیوستن شوکاچ به این شرکت گفت: «تصمیم مایکل برای پیوستن به ما موفقیت سال‌های اخیر را تصدیق می‌کند و هیجان‌زده‌ایم تا توسعه پیشرانه خود را مطابق با زمان‌بندی عرضه تجاری در سال ۲۰۲۴ جلو ببریم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی