ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار خودرو

تسلا سایبرتراک از 4 موتور الکتریکی و قابلیت فرمان پذیری چرخ های عقب بهره خواهد برد؛ رقیبی جدی برای هامر الکتریکی

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا به تازگی جزئیات جدیدی را از محصول مورد انتظار این شرکت یعنی تسلا سایبرتراک منتشر کرده است. بر اساس این توییت، سایبرتراک از 4 موتور الکتریکی، فرمان پذیری چرخ‌های عقب ...

پویا بهرامی
نوشته شده توسط پویا بهرامی | ۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۱۸:۳۰

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا به تازگی جزئیات جدیدی را از محصول مورد انتظار این شرکت یعنی تسلا سایبرتراک منتشر کرده است.

بر اساس این توییت، سایبرتراک از 4 موتور الکتریکی، فرمان پذیری چرخ‌های عقب و همینطور حرکت عرضی «خرچنگی» بهره خواهد برد.

تا به امروز می‌دانستیم که سایبرتراک از قوای محرکه 3 موتور مدل  S Plaid بهره می‌برد. مشخص نیست که دقیقا از چه زمانی تصمیم بر تغییر قوای محرکه گرفته شده است.

با این وجود می‌دانیم که رقبای اصلی سایبرتراک از جمله ریویان R1T از 4 موتور الکتریکی نیرو خواهد گرفت و نسل جدید هامر برقی نیز قابلیت حرکت عرضی را خواهد داشت.

ایلان ماسک این قوای محرکه جدید را کاملا مستقل و با قابلیت ارائه گشتاور به صورت سریع و کنترل شده توصیف کرده است.

تسلا در سال 2019 استفاده از 4 موتور الکتریکی را بیهوده خوانده بود و 3 موتور الکتریکی را برای یک پیکاپ عظیم الجثه کافی می‌دانست.

با این وجود رقبا پیشرفت بسیار زیادی در سال‌های اخیر کرده‌اند و در نتیجه این پیشرفت تسلا نیز پاسخ درخوری داده است.

در حال حاضر انتظار می‌رود که تولید سایبرتراک از سال 2022 میلادی آغاز شود.

با این وجود به نظر نمی‌رسد که با این تغییرات تسلا به زمان بندی مورد نظر خود برسد. تسلا قصد دارد تا این محصول جدید را در سایت تولیدی جدید خود در تگزاس تولید کند که این سایت تولیدی نیز هنوز به اتمام نرسیده است.

tesla-cybertruck (15)

در نتیجه این تغییرات انتظار می‌رود که برنامه تولید سایبرتراک به طور کامل تغییر کند و مشخص نیست که آیا مدل‌های 3 موتور و 2 موتور سایبرتراک عرضه خواهد شد یا این محصول صرفا به عنوان یک پیکاپ گران قیمت و قدرتمند 4 موتور به بازار عرضه شود.

سایبرتراک در زمان رونمایی یکی از محصولات پر سر و صدا و پر حاشیه بود. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که سایبرتراک به علت استفاده گسترده از خطوط شکسته و تند و تیز قابلیت تجاری شدن را ندارد و مدل نهایی طراحی متفاوتی با آن چه که تا به امروز منتشر شده خواهد داشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی