ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

محیط زیست

صندوق مالی جف بزوس ۴۴۳ میلیون دلار برای حفاظت از آب‌وهوا اختصاص می‌دهد

فعالان محیط زیست، بزوس را تحت فشار قرار دادند تا بیشتر به فکر تغییرات آب و هوایی باشد. حالا بنیانگذار آمازون اعلام کرده مبلغ 443 میلیون دلار را صرف حفاظت از زمین، بازسازی و تلاش ...

مرضیه فرجی
نوشته شده توسط مرضیه فرجی | ۱۷ آذر ۱۴۰۰ | ۲۱:۳۰

فعالان محیط زیست، بزوس را تحت فشار قرار دادند تا بیشتر به فکر تغییرات آب و هوایی باشد. حالا بنیانگذار آمازون اعلام کرده مبلغ 443 میلیون دلار را صرف حفاظت از زمین، بازسازی و تلاش برای کاهش بار زیست محیطی بر جوامع کمتر پیشرفته خواهد کرد.

امسال، صندوق بزوس بیش از 3 میلیارد دلار برای طرح‌های مشابه متعهد شده است. در سال 2020 بزوس قول داد که 10 میلیارد دلار – حدود 5% از دارایی خالص فعلی‌اش – را برای مقابله با تغییرات آب و هوایی این دهه اختصاص دهد.

با اعلام این خبر، صندوق بزوس با انتقاداتی به ویژه از سوی برخی گروه‌های محیط زیستی مردمی مواجه شد. انتقادها در این زمینه بود که چرا وی درحالیکه به آلودگی محلی و انتشار فزاینده‌های گازهای گلخانه‌ای ادامه می‌دهد، قصد حمایت از محیط زیست را دارد.

پس از واکنش‌های اولیه، برقراری عدالت زیست محیطی – جلوگیری از آلودگی محیط زیست مناطق کم درآمد – به هدف بزرگی برای صندوق بزوس تبدیل شد. آخرین بودجه اختصاص داده شده در این زمینه از طرف صندوق 130 میلیون دلار بود که به دنبال آن، بودجه‌ 150 میلیون دلاری دیگری به گروه‌های آب و هوا در ماه سپتامبر اختصاص داده شد.

اندکی پس از روی کار آمدن «جو بایدن»، بزوس تصمیم گرفت تا با تخصیص 130 میلیون دلار بودجه دیگر برای عدالت زیست محیطی، اطمینان حاصل کند که اقدامات لازم برای حفاظت از محیط زیست به خصوص برای جوامع محروم صورت گرفته است.

آمازون اخیرا با ازدحام در بنادر و آلودگی حمل و نقل دریایی در امتداد سواحل غربی ایالات متحده، سهم عمده‌ای در آلودگی منطقه داشته است. علیرغم تعهدات آمازون برای رسیدگی به این امور، میزان تولید کربن خالص توسط این شرکت در سال 2020 به میزان 20% رسید که در ادامه آن، صندوق بزوس وادار به پرداخت رقم‌های هنگفت در زمینه محافظت از محیط زیست شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی