ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

گوگل پلی
تکنولوژی

کاربران ویندوز از سال ۲۰۲۲ به بازی‌های اندرویدی گوگل پلی دسترسی خواهند داشت

براساس اعلام گوگل، کاربران ویندوز از سال آینده میلادی به Google Play Games دسترسی خواهند داشت و می‌توانند بازی‌های اندرویدی را روی سیستم ویندوزی اجرا کنند. گوگل در مراسم The Game Awards 2021 که هر ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ آذر ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۰

براساس اعلام گوگل، کاربران ویندوز از سال آینده میلادی به Google Play Games دسترسی خواهند داشت و می‌توانند بازی‌های اندرویدی را روی سیستم ویندوزی اجرا کنند.

گوگل در مراسم The Game Awards 2021 که هر سال بهترین بازی‌های آن سال را مشخص می‌کند، از موضوع غافلگیر کننده‌ای خبر داد. طبق گفته «گرگ هارتنل» مدیر محصول بازی‌های گوگل پلی، کاربران ویندوز در سال ۲۰۲۲ می‌توانند بازی‌های اندروید را مستقیما از طریق گوگل روی رایانه‌های خود بازی کنند.

گوگل پلی

اجرای بازی‌های گوگل پلی روی ویندوز

در حالی که آمازون موفق شده بود با همکاری مایکروسافت، فروشگاه اپلیکیشن‌های خود را در دسترس کاربران ویندوز ۱۱ قرار دهد، گوگل نیز اعلام کرده برنامه مشابهی را در پیش گرفته است.

مطابق انتظار، گوگل جزئیات بیشتری درباره پروژه جدید خود ارائه نکرده است. با این وجود طبق صحبت‌های مدیر غول موتور جستجو در مراسم صبح امروز می‌توان حدس‌هایی در مورد آن زد.

ظاهرا این قابلیت از طریق یک اپلیکیشن مستقل در دسترس کاربران قرار می‌گیرد و همانطور که اشاره شد، گوگل تایید کرده که این یک اپلیکیشن مستقل خواهد بود. به عبارت دیگر، کاربران باید مانند سایر اپلیکیشن‌های ویندوز، آن را از گوگل دانلود و نصب کنند.

علاوه بر این، برای اجرای بازی‌های اندروید روی ویندوز، کاربران نیاز پیدا خواهند کرد تا درست مانند اندروید، در این اپلیکیشن نیز به حساب گوگل خود وارد شوند. از طرفی دیگر یکی از سخنگویان گوگل در این رابطه توضیح داد که «بازیکنان می‌توانند از طریق اپلیکیشن جدید رایانه، کار خود را از همان نقطه قبلی در گوشی، روی دسکتاپ ادامه دهند.» بنابراین می‌توان انتظار داشت موارد ذخیره شده و سایر اطلاعات کاربران از پلتفرمی به پلتفرم دیگر منتقل شود.

سخنگوی گوگل همچنین عنوان کرد که این محصول بهترین بازی‌های اندروید و اکوسیستم گوگل پلی را به رایانه‌های شخصی ویندوزی خواهد آورد. بنابراین می‌توان انتظار داشت که در ابتدا تعداد محدودی از بازی‌ها در دسترس کاربران ویندوز قرار گیرند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
  • realtime
    realtime | ۲۱ آذر ۱۴۰۰

    ویندوز 11 واقعا داره شگفت انگیز میشه

  • kevin
    kevin | ۱۹ آذر ۱۴۰۰

    چقدر ترجمتون ماشینی بود :ی

مطالب پیشنهادی