ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

آموزش

چگونه از خدمات شرکت پست ایران شکایت کنیم؟

شرکت ملی پست ایران با هدف جلب رضایت مشتریان خود، سامانه‌ ثبت و پاسخگویی به شکایات را جهت دریافت شکایات راه‌اندازی کرده است. ثبت شکایت از پست در این سامانه یکی از بهترین و ساده‌ترین ...

مجتبی آستانه
نوشته شده توسط مجتبی آستانه | ۲۲ آذر ۱۴۰۰ | ۱۵:۱۵

شرکت ملی پست ایران با هدف جلب رضایت مشتریان خود، سامانه‌ ثبت و پاسخگویی به شکایات را جهت دریافت شکایات راه‌اندازی کرده است. ثبت شکایت از پست در این سامانه یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها است که طی چند مرحله کوتاه می‌توانید درباره موضوعات مختلفی مانند تاخیر در تحویل مرسوله، آسیب دیدگی مرسوله، رفتار بد کارمند پست و … شکایت خود را ثبت کنید.

برای شکایت از اداره پست بایستی به سامانه ثبت و پاسخ‌گویی به شکایات این شرکت مراجعه کنید. سپس روی گزینه ثبت شکایت کلیک کنید تا به صفحه جدید بروید.

در این سامانه برای ثبت شکایت افراد مختلف، بخش‌های متفاوتی در نظر گرفته شده است. اگر مشتری شرکت پست هستید و قصد ثبت شکایت دارید بایستی گزینه «مشتریان» را انتخاب کنید.

در مرحله بعد توضیحاتی درباره تعهدات شرکت ملی پست ایران برای توزیع و ارسال دقیق و به موقع مرسولات پستی نمایش داده می‌شود.

در صورت گذشت کمتر از 72 ساعت از ارسال مرسوله شما، این سامانه پیشنهاد می‌کند تا از طریق سامانه رهگیری مرسولات، وضعیت بسته پستی خود را جویا شوید. اگر با روش پیگیری مرسولات پستی آشنا نیستید می‌توانید از اینجا با آن آشنا شوید.

اما در صورتی که بیشتر از 72 ساعت از ارسال مرسوله‌تان می‌گذرد یا به دنبال ثبت شکایت درباره موضوع دیگری هستید، تیک عبارت «بیشتر از 72 ساعت از ارسال مرسوله من می‌گذرد و مایل به ثبت شکایت می‌باشم؛ یا شکایت دیگری دارم» را بزنید.

سپس گزینه ثبت شکایت برای شما فعال شده و باید آن را انتخاب کنید.

در صفحه جدید ابتدا بایستی شماره موبایل خود را وارد کرده و سپس منتظر دریافت پیامک تاییدیه بمانید. با دریافت این پیامک، کد تایید ارسال شده را در باکس پایینی وارد و گزینه «بررسی و ادامه» را بزنید.

در این مرحله بایستی اطلاعات پستی مرسوله و موضوع و شرح شکایت خود را درج کنید.

تاخیر در ارسال و توزیع مرسوله، آسیب دیدگی بسته، برخورد نامناسب کارمند پست، تحویل مرسوله به گیرنده غیر اصلی و … از جمله مواردی است که می‌توانید شکایت خود را درباره آن‌ها ثبت کنید.

پس از تکمیل فرم به مرحله بعدی رفته و نوبت به درج اطلاعات هویتی و سکونتی شما می‌رسد. در صورتی که نیاز به ضمیمه کردن تصویر از مرسوله یا توضیحات دیگری وجود دارد می‌توانید در قالب PDF یا تصویر بارگذاری کنید.

در پایان با کلیک روی «مرحله بعد»، کد پیگیری به شما نمایش داده شده که می‌توانید از طریق همین سایت، شکایت خود را پیگیری کنید.

شکایت از پست

در حالی که در این سامانه مدت زمان بررسی شکایات حدود 24 ساعت بیان شده اما به طور معمول حداقل 48 ساعت زمان می‌برد. پس از پاسخگویی به شکایت شما نیز پیامکی جهت آگاهی از این موضوع برایتان ارسال خواهد شد.

چگونه نتیجه شکایت از پست را پیگیری کنیم؟

برای پیگیری شکایت ثبت شده خود بایستی حداقل پس از گذشت 24 ساعت، مجددا به سامانه ثبت و پاسخ‌گویی به شکایات شرکت پست مراجعه کنید. سپس گزینه «پیگیری» را انتخاب کنید.

در این مرحله بایستی کد ملی و شماره پیگیری خود را ثبت و پس از درج عبارت امنیتی، گزینه جستجو را انتخاب کنید.

پیگیری شکایت از پست

سپس مشخصات درخواست شما نمایش داده شده و در صورت تایید و ارجاع آن به بخش مربوطه، پاسخ دریافت شده به شما نمایش داده خواهد شد.

در صورت عدم اقناع از پاسخ داده شده می‌توانید با شماره تلفن‌های مربوطه تماس حاصل کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • mk3
  mk3 | ۲۳ آذر ۱۴۰۰

  بیخود ترین کار ممکن

 • Nnb
  Nnb | ۲۲ آذر ۱۴۰۰

  مسئله اینه که
  در نهایت اتفاق مثبتی نمیوفته
  شخصا چندین بار شکایت کردم
  فراموشش کن

مطالب پیشنهادی