با وجود مخالفت‌‌ها، مرکز  توسعه تجارت الکترونیکی از دریافت اینماد بدون ستاره در ۱۰ دقیقه خبر داد

با وجود مخالفت‌‌ها، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از دریافت اینماد بدون ستاره در ۱۰ دقیقه خبر داد

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بعد از واکنش‌های متعدد نسبت به اجباری شدن نماد اعتماد الکترونیکی، خبر از امکان دریافت اینماد، حداکثر در 10 دقیقه داده است. این در حالی است که پیش از این ادعای دریافت 3 دقیقه‌ای اینماد نیز توسط این مرکز مطرح شده بود و کسب و کارها تاکید کرده بودند چنین فرایندی اجرایی نمی‌شود.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با انتشار خبری در وبسایت رسمی این مرکز اعلام کرد: «کل فرآیند دریافت اینماد، از ابتدای  ثبت نام تا دریافت کد اینماد، ظرف حداکثر 10 دقیقه برای کاربر معمولی قابل انجام بوده و بنابراین، الزام اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اینترنتی به هیچ وجه مانعی برای کسب و کار اینترنتی به ویژه کسب و کارهای خرد و خانگی نخواهد بود.»

نکته جالب توجه درباره تاکید مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بر تاکید دریافت 10 دقیقه‌ای اینماد در شرایطی مطرح شده که پیش از این در برابر ادعای دریافت اینماد 3 دقیقه‌ای، کسب‌وکارها واکنش‌های گسترده‌ای داشتند و حتی جایزه‌ای برای کسب اینماد در 3 دقیقه از طرف مخالفان این طرح تعیین شده بود.

مخالفت کسب و کارها با ماهیت اینماد اجباری

نزدیک به یک سال است که کسب‌وکارها و مخصوصا پرداخت‌یارها مخالفت جدی خود با اینماد اجباری، حتی به شکل بی‌ستاره و خاکستری را اعلام کرده‌اند. در مقابل همه این مخالفت‌ها مرکز توسعه تجارت الکترونیکی بر زمان اندک دریافت اینماد و عدم اثرگذاری آن بر روند کاری کسب‌وکارها پافشاری دارد.

این موضوع در حالیست که فعالان صنعت پرداخت، پرداخت‌یارها و فعالان عرصه فین‌تک دلیل مخالفت خود با اینماد اجباری را غیرقانونی بودن این روند و تبدیل شدن اینماد به امضا طلایی عنوان کرده‌اند.

از طرفی اغلب کارشناسان و فعالان اکوسیستم نوآوری باور دارند ویژگی‌های این اینماد از جمله محدودیت‌ها در مبلغ و تعداد تراکنش‌ها برای هر کسب و کار نامطلوب است. این در حالیست که پیش از این هم شاهد رفتارهای غیرقانونی از طرف دارندگان اینماد از جمله سکه ثامن بوده‌ایم.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato