ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

گوگل احتمالا از ادغام سرویس‌های Duo و Meet منصرف شده است

پارسال شایعاتی درباره ادغام دو سرویس ویدیو چت گوگل به نام‌های Duo و Meet شنیده می‌شد. حالا اطلاعات جدید نشان می‌دهد که این پروژه از سوی گوگل متوقف شده و این شرکت دیگر برای ساخت ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۸ آذر ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰

پارسال شایعاتی درباره ادغام دو سرویس ویدیو چت گوگل به نام‌های Duo و Meet شنیده می‌شد. حالا اطلاعات جدید نشان می‌دهد که این پروژه از سوی گوگل متوقف شده و این شرکت دیگر برای ساخت یک سرویس تماس ویدیویی جامع برنامه‌ای ندارد.

به گزارش 9to5Google، اسم این سرویس قرار بود Duet باشد و ترکیبی از Duo برای تماس‌های ویدیویی خصوصی و Meet برای ارتباطات تجاری را فراهم آورد. ولی حالا به نظر می‌رسد که تمرکز گوگل به طور کامل به توسعه سرویس Meet معطوف شده و بخش اعظم تیم توسعه Duo هم به این سرویس یا سایر تیم‌های این شرکت پیوسته‌اند.

گوگل در ماه اوت در به‌روزرسانی جدیدی صفحه خانگی اپلیکیشن Duo را تغییر داد تا شبیه رابط کاربری Meet باشد. این شرکت حالا می‌گوید نقشه راه کاملی را برای سال آینده درنظر گرفته تا هم کاربران عادی و هم کاربران تجاری را راضی نگه دارد.

آینده Duo در هاله‌ای از ابهام

اهالی ماونتین ویو در آینده تمرکز اصلی خود را روی کاربران تجاری می‌گذارند و به همین خاطر اپلیکیشنی که باقی خواهند ماند با همان نام Meet به کار خود ادامه می‌دهد و قرار نیست Duet از ادغام این دو سرویس به وجود بیاید. این شرکت معتقد است که وجود فقط یک اپلیکیشن تماس ویدیویی در اندروید از گیج شدن کاربران جلوگیری می‌کند. گوگل با Meet می‌تواند سرویسی مشابه فیس‌تایم اپل داشته باشد و سرمایه‌گذاری تبلیغاتی خود را روی آن بگذارد.

با توجه به تغییر استراتژی گوگل و توضیحات فوق، حالا مسیر روشنی پیش روی توسعه Duo قرار ندارد و حتی نمی‌دانیم که این اپلیکیشن ممکن است چه زمانی به کار خود پایان دهد. این شرکت مدعی است که کاربران عادی را هم درنظر گرفته، اما واقعیت اینجاست که مدیران کمپانی برای کاربران تجاری خود اهمیت بیشتری قائلند و آن‌ها را در اولویت برنامه‌هایشان قرار داده‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی