ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تپسی
فناوری ایران

حضور تپسی در بورس متوقف نخواهد شد؛ بازار سرمایه در انتظار به روزرسانی امیدنامه شرکت تپسی

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه امیدنامه شرکت تپسی با توجه به صورت‌های مالی شش ماهه مجددا تهیه خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که عرضه سهام اینگونه شرکت‌ها تجربه مثبتی برای بازار سرمایه باشد. «میثم فدایی» ...

شیدا ملکی
نوشته شده توسط شیدا ملکی | ۲۹ آذر ۱۴۰۰ | ۱۰:۱۸

مدیرعامل فرابورس با بیان اینکه امیدنامه شرکت تپسی با توجه به صورت‌های مالی شش ماهه مجددا تهیه خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که عرضه سهام اینگونه شرکت‌ها تجربه مثبتی برای بازار سرمایه باشد.

«میثم فدایی» با اشاره به اینکه طبق قانون، امیدنامه شرکت تپسی با توجه به صورت‌های مالی شش ماهه، مجددا تهیه خواهد شد، در حساب توییتری خود نوشت: «این بار مفروضات با درخواست نظر از فعالان بازار سرمایه و کسب و کار حمل‌و‌نقل آنلاین مورد بررسی دقیق قرار خواهد گرفت. امیدوارم عرضه سهام این نوع شرکت‌ها تجربه مثبتی برای بازار سرمایه باشد.»

به روزرسانی امیدنامه در راستای عکس‌العمل فعالان بازار سرمایه

به نظر می‌رسد اظهار نظر اخیر مدیرعامل فرابورس عکس‌العملی نسبت به واکنش‌ فعالان بازار سرمایه است. در پی انتشار امیدنامه تپسی، فعالان بازار سرمایه واکنش‌هایی نسبت به بخش‌های گوناگون این امیدنامه داشتند.

این واکنش‌ها درباره بخش‌های مختلف امیدنامه از دارایی های نامشهود تا پیش بینی‌های آتی و نحوه گزارشگری دارایی های نامشروع بوده است. از همین رو فدایی با در نظر گرفتن شرایط ایجاد شده و در راستای کاهش فشارها و واکنش‌ها خواستار به روزرسانی امیدنامه تپسی بر اساس 6 ماه اول سال شد.

البته باید توجه داشت که چنین موضوعاتی به لحاظ فنی زمان قابل توجهی نیاز ندارد و تپسی، در صورت عدم درخواست فرابورس نیز به دلیل آماده شدن برای ورود به بازار سرمایه امیدنامه به روزرسانی شده را باید منتشر می‌کرد. همین موضوع گمانه‌زنی‌ها درباره توقف حضور تپسی در بورس را نیز متوقف خواهد کرد.

تپسی به دلیل  درج نماد این شرکت در فرابورس شد و آمادگی برای عرضه در بازار سرمایه، امیدنامه‌ای را منتشر کرد که اطلاعات قابل توجهی را برای اولین بار از این شرکت استارتاپی فعال در حوزه حمل و نقل به نمایش گذاشت. هرچند این امیدنامه برای فعالان بازار سرمایه کافی نبود و حالا باید منتظر به روز‌رسانی آن بر اساس صورت‌های مالی 6 ماه نخست سال باشیم.

به هر روی بر اساس اطلاعات منتشر شده در امیدنامه تپسی که در سایت سازمان فرابورس قرار گرفته است، این شرکت در سال ۱۳۹۹ به طور میانگین ماهانه ۱.۵ میلیون مسافر داشته و ارزش ریالی کل سفرهای انجام شده در سال ۹۹ در مجموع حدود ۱۱۸۰ میلیارد تومان بوده است. سود خالص تپسی در سال ۱۳۹۹، مبلغ ۴.۷ میلیارد تومان بوده است. این گزارش همچنین دارایی‌های مشهود و نامشهود تپسی، هزینه‌های توسعه‌ای انجام شده و ... را نیز برای اولین بار به شکل عمومی بیان کرده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی