ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

اوراکل شرکت اطلاعات سلامت Cerner را به مبلغ ۲۸.۳ میلیارد دلار خرید

اوراکل در خبری اعلام کرد که شرکت فناوری اطلاعات سلامت Cerner را در قرارداد هنگفتی به قیمت ۲۸.۳ میلیارد دلار خریداری کرده است. این معامله اوراکل را به شکل جدی‌تری وارد حوزه بهداشت می‌کند و ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۳۰ آذر ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

اوراکل در خبری اعلام کرد که شرکت فناوری اطلاعات سلامت Cerner را در قرارداد هنگفتی به قیمت ۲۸.۳ میلیارد دلار خریداری کرده است. این معامله اوراکل را به شکل جدی‌تری وارد حوزه بهداشت می‌کند و موجب رشد کسب و کار زیرساخت ابری آن‌ها می‌شود.

در بیانیه خبری اوراکل آمده است: «شرکت اوراکل و Cerner امروز به‌صورت مشترک از توافقی مبنی بر خرید Cerner توسط اوراکل با قیمت ۹۵ دلار به ازای هر سهم یا مجموع رقم ۲۸.۳ میلیارد دلار خبر دادند.» با توجه به پتانسیل‌های بازار سلامت، پیش‌بینی می‌شود که اوراکل با این معامله بتواند سهم بازار محصولات ابری خود را به شکل چشمگیری افزایش دهد.

«هولگر مولر» تحلیل‌گر شرکت Constellation Research می‌گوید این معامله بزرگ‌ترین قرارداد تاریخ اوراکل است: «این اتفاق برای اوراکل بسیار هوشمندانه است و فناوری‌های آن‌ها را به شکلی عمیق‌تر وارد حوزه بهداشت می‌کند. معامله حاضر اطلاعات بسیار بیشتری را به سمت خدمات ابری اوراکل روانه می‌سازد. فراموش نکنیم که اوراکل با این خرید وارد یکی از بزرگ‌ترین و پرپتانسیل‌ترین صنایع حال حاضر دنیا می‌شود.»

Cerner به همراه اوراکل وارد کشورهای بیشتری می‌شود

«سفرا کتز» مدیرعامل اوراکل می‌گوید: «Cerner در سال‌های آینده با کمک ما وارد کشورهای بسیار بیشتری خواهد شد و درآمدهای ما را به شکل چشمگیری افزایش خواهد داد. ما در زمان خرید NetSuite هم دقیقا همین استراتژی رشد را در پیش گرفتیم، اما تفاوتش این‌جاست که پتانسیل کسب درآمد از Cerner بسیار بالاتر است.»

حالا که صحبت از توسعه فعالیت‌ها در سطح جهانی شد، شاید بد نباشد که اشاره‌ای به معامله مایکروسافت برای خرید نیوانس به ارزش ۱۹.۷ میلیارد دلار داشته باشیم. این غول دنیای فناوری هم با هدف مشابهی به دنبال ورود به بازار بهداشت است. ولی قرارداد مایکروسافت با موانعی از سوی رگولاتورهای بریتانیا روبرو شده و باید منتظر باشیم تا ببینیم در نهایت امکان نهایی شدن این قرارداد فراهم می‌شود یا خیر.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی