ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

ادعای یک شاکی: مدیرعامل کوین بیس با فریب‌کاری رقیب خود را از بازار حذف کرد

شکایتی که در ایالت کالیفرنیای آمریکا ثبت شده مدعی است مدیرعامل صرافی کوین بیس با تظاهر به سرمایه‌گذاری در یک پروژه بلاکچینی آن‌ها را فریب داده است. شاکی می‌گوید او در واقع با وعده سرمایه‌گذاری ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲ دی ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۰

شکایتی که در ایالت کالیفرنیای آمریکا ثبت شده مدعی است مدیرعامل صرافی کوین بیس با تظاهر به سرمایه‌گذاری در یک پروژه بلاکچینی آن‌ها را فریب داده است. شاکی می‌گوید او در واقع با وعده سرمایه‌گذاری این پروژه را به نفع پروژه اختصاصی خودش نابود کرده تا رقیبی در بازار وجود نداشته باشد.

بر اساس شکایتی که از سوی یک شتاب‌دهنده استارتاپی به نام MouseBelt Labs به ثبت رسیده، «برایان آرمسترانگ»، مدیرعامل کوین بیس مشغول طراحی پلتفرمی برای انتشار مطالعات دانشگاهی بود که درباره پلتفرم مشابهی به نام Knowledgr شنید. از آن‌جایی که Knowledgr زودتر کار خود را شروع کرده بود، آرمسترانگ به مدیر پروژه پیشنهاد سرمایه‌گذاری مالی و قرارگیری در فهرست توکن‌های کوین بیس را داد.

با توجه به این که مدیر Knowledgr بدهی‌های دانشجویی زیادی داشت، پیشنهاد مدیرعامل کوین بیس را قبول کرد. در شکایت MouseBelt Labs آمده که آرمسترانگ با اطلاع از این موضوع وارد این پروژه شد و دست این شتاب‌دهنده را کوتاه کرد. ولی او در واقعیت قصد سرمایه‌گذاری در Knowledgr یا کمک به آن‌ها را نداشت. شاکی مدعی است که هدف آرمسترانگ انتقال دارایی‌های اصلی استارتاپ به پروژه خود بود و می‌خواست رقیب را از بین ببرد.

مدیرعامل کوین بیس

کوین بیس واقعا نمی‌خواست در Knowledgr سرمایه‌گذاری کند

در شکایت MouseBelt آمده است: «هدف آرمسترانگ و سایر متهمان سرقت تلاش‌های MouseBelt بود تا نه تنها یک رقیب بالقوه را نابود کنند بلکه از دستاوردهای طراحی، مالی و فنی این شتاب‌دهنده که در Knowledgr استفاده شده بود، به نفع پروژه خودشان ResearchHub بهره بجویند و کاری کنند که این پروژه به‌طور کامل یا به شکل عمده بر مبنای تلاش‌های MouseBelt با هزینه کمتر و در زمان کوتاه‌تر راه‌اندازی شود.»

کوین بیس هنوز نسبت به این شکایت واکنشی نشان نداده و اظهارنظری نداشته است. این صرافی از نظر حجم معاملات بزرگ‌ترین صرافی آمریکاست که در ماه آوریل ۲۰۲۱ به‌صورت عمومی وارد بازار بورس نزدک شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی