ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیون‌تک
کسب و کار

موفقیت بیون‌تک در ساخت واکسن کرونا وضعیت مالی شهر ماینتس آلمان را دگرگون کرد

برای اولین بار در سه دهه گذشته، شهر ماینتس آلمان که مقر بیون‌تک در آن قرار دارد، به لطف درآمدهای حاصل شده این شرکت از موفقیت جهانی واکسن کرونا خود، انتظار دارد که بدهی‌های خود ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ دی ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

برای اولین بار در سه دهه گذشته، شهر ماینتس آلمان که مقر بیون‌تک در آن قرار دارد، به لطف درآمدهای حاصل شده این شرکت از موفقیت جهانی واکسن کرونا خود، انتظار دارد که بدهی‌های خود را به طول کامل پرداخت کرده و سایر شرکت‌های بیوتکنولوژی رو جذب کند.

شهر ماینتس که حدود ۲۱۷ هزار نفر جمعیت دارد، از اوایل دهه ۹۰ و زمانی که مقامات آن وام هنگفتی به ارزش فعلی ۱.۳ میلیارد یورو دریافت کردند، زیر بار بدهی سنگین و ویران‌کننده‌ای رفته است. همچنین تنها در سال اول همه‌گیری کرونا، بدهی این شهر ۳۰ میلیون یورو افزایش پیدا کرد.

با این حال، موفقیت بیون‌تک که بنیانگذاران آن «اوزلم تورچی» و «اوغور شاهین» در سال ۲۰۲۰ با همکاری فایزر موفق به آزمایش و تولید واکسن کرونا شدند، باعث تحول مالی ماینتس شده است. مجلس سنای شهر در زمستان امسال مازاد بودجه ۱.۰۹ میلیارد یورویی را اعلام کرد و با مازاد پیش‌بینی شده ۴۹۰.۸ میلیون یورویی برای سال ۲۰۲۲، ماینتس امیدوار است تا تمام بدهی باقیمانده خود را ظرف یکسال آینده تسویه کند.

تبدیل شدن به مرکز بیوتکنولوژی با کمک بیون‌تک

به عقیده «مایکل ابلینگ»، شهردار ماینتس توسعه واکسن mRNA شرکت بیون‌تک از اهمیت بسیار ویژه‌ای برخوردار است و بزرگترین طرح او گسترش و توسعه موفقیت‌های سازندگان واکسن و تبدیل کردن این شهر به یک مرکز بیوتکنولوژی جهانی است. ظاهرا زمینی به مساحت ۱۲ هکتار در نزدیکی مقر اصلی بیون‌تک، کلینیک دانشگاه و مرکز تحقیقات سرطان آلمان برای توسعه این برنامه درنظر گرفته شده است.

طی ۱۰ سال آینده شهر ماینتس امیدوار است تا با کاهش نرخ مالیات و جذب شرکت‌ها، حدود ۵۰۰۰ شغل جدید ایجاد کند و همچنین قصد دارد نرخ مالیات شرکتی خود را از ۴۴۰ به ۳۱۰ درصد کاهش دهد که از نرخ شهرهای دیگر این کشور با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت بسیار پایین‌تر است.

با این وجود، تصمیم ماینتس مبنی بر استفاده از درآمدهای برنامه‌ریزی نشده خود برای کاهش نرخ مالیات شرکت‌ها به امید جذب صنایع جدید ویژه شرکت‌های بیوتکنولوژی، مورد انتقاد شهرهای همسایه و اقتصاددانان قرار گرفته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی