ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فراخوان تسلا
کسب و کار

ایلان ماسک ۱ میلیارد دلار دیگر از سهامش در تسلا را فروخت

ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک ۹۳۴,۰۹۰ سهم دیگر از سهام تسلا را به ارزش ۱.۰۲ میلیارد دلار واگذار کرد تا به هدفش مبنی بر فروش ۱۰ درصدش از سهامش ...

محمد قریشی
نوشته شده توسط محمد قریشی | ۸ دی ۱۴۰۰ | ۱۲:۳۰

ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک ۹۳۴,۰۹۰ سهم دیگر از سهام تسلا را به ارزش ۱.۰۲ میلیارد دلار واگذار کرد تا به هدفش مبنی بر فروش ۱۰ درصدش از سهامش در این کمپانی سازنده خودروهای الکتریکی نزدیکتر شود.

کمتر از دو ماه پیش ماسک در یک نظرسنجی توییتری از دنبال‌کنندگانش خواست درباره فروش ۱۰ درصدی از سهامش در تسلا نظر دهند که اکثر کاربران با چنین کاری موافقت کردند. همین موافقت باعث شد ماسک تصمیم به فروش ۱۰ درصد سهامش بگیرد، هرچند به گفته کارشناسان اگر نظرسنجی نتیجه‌ای دیگری هم داشت، مدیرعامل تسلا برای پرداخت مالیات همچنان مجبور به فروش سهامش می‌شد.

ایلان ماسک ۱۰ درصد سهامش را واگذار می‌کند

از آن زمان تا به امروز، ماسک به صورت مرحله‌ای بخشی از سهامش را واگذار کرد تا به هدف ۱۰ درصد نزدیک شود. حالا در جدیدترین مرحله، ثروتمندترین فرد جهان ۱.۰۲ میلیارد دلار از سهامش را فروخته است.

ارزش سهام تسلا در سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۴ درصد رشد کرد و ماسک را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرد. ثروت ماسک حالا ارزشی بیش از ۲۷۵ میلیارد دلار دارد و بالاتر از افرادی مانند جف بزوس قرار گرفته است.

ثروت ماسک از سهامش در تسلا و اسپیس ایکس نشات می‌گیرد و در حال حاضر از این شرکت‌ها حقوق یا پاداش دریافت نمی‌کند. علاوه بر این، ماسک تا امسال سهم چندانی از تسلا را واگذار نکرده بود و به همین دلیل با افزایش چشمگیر ارزش سهام تسلا و تبدیل شدن به باارزش‌ترین شرکت خودروسازی، ماسک به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد.

از آنجایی در ایالات متحده آمریکا افراد بر اساس درآمد یا سهامی که می‌فروشند، مالیات می‌دهند، ماسک تا به امروز مالیات چندانی نسبت به ثروتش پرداخته نکرده. اما حالا ماسک می‌خواهد بیش ۱۱ میلیارد دلار مالیات بدهد که به گفته خودش، بیشترین میزان مالیاتی است که یک آمریکایی در تاریخ می‌پردازد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی