ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

ایلان ماسک ادعای اشغال بیش از حد فضا توسط ماهواره‌های استارلینک را رد کرد

ایلان ماسک به نگرانی‌های دولت چین واکنش نشان داد و ادعاهایی مبنی بر اینکه پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک فضای بسیار زیادی را در فضا اشغال کرده، را رد کرد. ماسک در این رابطه به فایننشال ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۳:۳۰

ایلان ماسک به نگرانی‌های دولت چین واکنش نشان داد و ادعاهایی مبنی بر اینکه پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک فضای بسیار زیادی را در فضا اشغال کرده، را رد کرد.

ماسک در این رابطه به فایننشال تایمز توضیح داد که اسپیس ایکس فضای زیادی را اشغال نکرده و همچنان می‌توان ده‌ها میلیارد ماهواره را در مدارهای نزدیک به زمین مستقر کرد. او در مصاحبه خود گفت:

فضا بسیار عظیم است و ماهواره‌ها بسیار کوچک هستند. در این وضعیت نمی‌توان ادعا کرد که ما باعث مسدود شدن فضای دیگران شده‌ایم. ما هیچ کسی را از انجام کاری محروم نکرده‌ایم و چنین انتظاری هم نداریم.

ایلان ماسک ادعاهای دولت چین و ESA را رد کرد

ایلان ماسک

او در حالی این ادعاها را مطرح کرده که رئیس آژانس فضایی اروپا (ESA) اخیرا ادعا کرده بود که ایلان ماسک قوانین حاکم بر فضا را تعیین خواهد کرد. از طرفی دیگر، دولت چین در این هفته مدعی شده بود که ایستگاه فضایی این کشور امسال دو بار در معرض برخورد با ماهواره‌های استارلینک قرار داشته است.

با این وجود، ماسک اکنون ادعاهایی مبنی بر اینکه پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک او عملا مانع ورود رقبا به این صنعت می‌شود را رد کرده است.

«جوزف اشباخر»، مدیر کل ESA هشدار داده بود که هزاران ماهواره پرتاب شده توسط استارلینک باعث می‌شود فضای بسیار کمتری برای رقبا وجود داشته باشد. سایر کارشناسان نیز توضیح داده‌اند که برای جلوگیری از برخورد ماهواره‌ها به یکدیگر، فاصله بسیار بیشتری نسبت به چیزی که ماسک پیشنهاد کرده باید وجود داشته باشد.

همچنین دانشمندان در گذشته نگرانی‌ها خود در مورد خطرات برخورد ماهواره‌ها در فضا را ابراز نگرانی کرده بودند و از دولت‌های جهان درخواست کردند تا اطلاعاتی را درباره ۳۰ هزار ماهواره تخمین زده شده در فضا و سایر زباله‌های فضایی که در مدار زمین در حال چرخش هستند به اشتراک بگذارند.

اسپیس ایکس شرکت خدمات فضایی ایلان ماسک، تاکنون برای تقویت پروژه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک خود تقریبا ۱۹۰۰ ماهواره را به فضا پرتاب کرده و قصد دارد در آینده نیز هزاران ماهواره دیگر را در فضا مستقر کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • peyman17
    peyman17 | ۹ دی ۱۴۰۰

    تمام این بهانه ها به این خاطر هستش که نمیتونن باهاش رقابت کنن

مطالب پیشنهادی