ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بایوژن
تکنولوژی

سامسونگ مذاکرات برای خرید شرکت داروسازی بایوژن را تکذیب کرد

اخیرا گزارشی منتشر شده بود که ادعا می‌کرد سامسونگ قصد دارد شرکت داروسازی آمریکایی بایوژن را با مبلغ ۴۲ میلیارد دلار خریداری کند. اما حالا سامسونگ بایولاجیکس گزارش‌های منتشر شده در این رابطه را تکذیب ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ دی ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

اخیرا گزارشی منتشر شده بود که ادعا می‌کرد سامسونگ قصد دارد شرکت داروسازی آمریکایی بایوژن را با مبلغ ۴۲ میلیارد دلار خریداری کند. اما حالا سامسونگ بایولاجیکس گزارش‌های منتشر شده در این رابطه را تکذیب کرده است.

طبق گزارش روز گذشته Korea Economic Daily و به نقل از منابع بانکداری سرمایه‌گذاری، بایوژن در حال مذاکره با سامسونگ است تا غول فناوری کره سهام این شرکت را که بیش از ۴۲ میلیارد دلار ارزش دارد، خریداری کند.

با این وجود سامسونگ بایولاجیکس، واحد بیوتکنولوژی غول کره‌ای، بدون ارائه جزئیات کامل در یک پرونده نظارتی عنوان کرد که این گزارش «صحت ندارد.» بایوژن که سهام آن در روز چهارشنبه و با انتشار این گزارش به میزان ۹.۵ درصد افزایش یافته بود نیز از اظهارنظر درباره آن خودداری کرد.

مذاکرات خرید بایوژن صحت ندارد

بایوژن

در صورتی که این معامله نهایی شود، بزرگترین خرید خارجی یک شرکت مستقر در کره جنوبی خواهد بود. بزرگترین موردی که تاکنون ثبت شده به سال ۲۰۱۶ مربوط می‌شود که سامسونگ الکترونیکس شرکت هارمن را در قراردادی ۸ میلیارد دلاری خریداری کرد.

گروه سامسونگ در اوایل سال جاری اعلام کرده بود که طی سه سال آینده ۲۰۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا حضور خود را در حوزه‌های داروهای بیولوژیک، هوش مصنوعی، نیمه‌هادی و رباتیک در دوران پس از همه‌گیری گسترش دهد.

همچنین در ماه ژوئن، داروی مقابله با آلزایمر شرکت بایوژن موفق شد تاییدیه نظارتی ایالات متحده را به دست بیاورد و به اولین درمان جدید این بیماری در نزدیک به ۲۰ سال اخیر تبدیل شد. با این حال، فروش دارو در ایالات متحده بسیار کمتر از حد انتظارت بوده است، زیرا بیمارستان‌ها ادعا می‌کنند هزینه بالای این دارو ارزش مزایای آن را ندارد. هرچند بایوژن قصد داشته با تولید این دارو به درآمد بسیار زیادی دست پیدا کند، اما با شکایت بیمارستان‌ها مجبور شده قیمت آن را تا حدود نصف کاهش دهد و به ۲۸۲۰۰ دلار رساند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی