ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپلیکیشن استپ فیت
تکنولوژی

معرفی اپلیکیشن استپ فیت؛ به وزن دلخواه خودت برس

«داشتن وزن ایده‌آل» و «عدم وجود اضافه وزن» دغدغه بسیاری از افراد محسوب می‌شود که تاکنون راه‌های بسیار زیادی برای برطرف کردن آن‌ها ارائه شده است. اپلیکیشن‌های کالری شمار از جمله محبوب‌ترین روش‌های برای کنترل ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۴ دی ۱۴۰۰ | ۱۹:۰۰

«داشتن وزن ایده‌آل» و «عدم وجود اضافه وزن» دغدغه بسیاری از افراد محسوب می‌شود که تاکنون راه‌های بسیار زیادی برای برطرف کردن آن‌ها ارائه شده است. اپلیکیشن‌های کالری شمار از جمله محبوب‌ترین روش‌های برای کنترل وزن و رسیدن به وزن ایده‌آل محسوب می‌شوند و در این مطلب قصد داریم اپلیکیشن استپ فیت را به شما معرفی کنیم که در کمترین زمان ممکن کاربران را به وزن دلخواه خود می‌رساند.

پیش از این در مطلب مشابه دیگری، اپلیکیشن باریکا را معرفی کرده بودیم.

اپلیکیشن استپ فیت؛ کالری شمار مناسب شما

بدون توجه به ویژگی خاصی، تمام افراد در طول روز به کالری مشخص شده‌ای نیاز دارند که باید با میزان کالری دریافتی آن‌ها مطابقت داشته باشد. عدم توازن بین کالری مورد نیاز و کالری دریافتی باعث اضافه وزن و چاقی یا حتی کمبود وزن می‌شود. به همین منظور در چند سال گذشته، رژیم‌های مختلفی که توسط متخصصان طراحی شده، از بهترین روش‌های علمی برای افزایش یا کاهش وزن بوده که مورد توجه و استقبال عموم افراد قرار گرفته‌اند.

تقریبا در سرتاسر جهان، متخصصان غذایی برای برطرف کردن مشکلات مراجعان خود رژیم‌های غذایی ارائه می‌کنند که در آن‌ها به شمارش میزان کالری مصرف توجه زیادی شده است. با این حال اپلیکیشن‌های کالری شمار، مانند اپلیکیشن استپ فیت چنین رویکردی را به طور مستقیم در دسترس کاربران قرار می‌دهند که البته روش‌های مورد استفاده در آن‌ها مورد تایید جامعه پزشکان و متخصصان مواد غذایی قرار دارد.

قاعده کلی اپلیکیشن‌های کالری شما بسیار ساده است. بدن افراد با توجه به خصوصیاتی مانند وزن، قد، سن و میزان فعالیت روزانه به مقدار کالری مشخص شده‌ای نیاز دارد تا وزن فعلی آن‌ها حفظ شود. کاربران اگر بیش از اندازه کالری جذب کنند با مشکل اضافه وزن و اگر کمتر از حد کالری جذب کنند با مشکل کاهش وزن مواجه خواهند شد، زیرا چربی‌های بدون به مرور زمان می‌سوزند. اما کمبود یا افزایش کالری مصرفی به چه صورت محاسبه خواهد شد؟ در اینجا اپلیکیشن استپ فیت به کمک شما خواهد آمد تا با ارائه یک روش ساده بتوانید به صورت روزانه کالری مصرفی خود را به دست بیاورید و به وزن هدف خود برسید.

اپلیکیشن‌ استپ فیت به صورت خودکار و با استفاده از داده‌های ارائه شده توسط کاربران که در ادامه توضیح خواهیم داد، تمام کالری‌های جذب شده و سوزانده شده کاربران را محاسبه خواهد کرد. با این وجود کاربران به سادگی متوجه خواهند شد که برای کاهش وزن خود تا چه میزان مجاز به مصرف مواد غذایی هستند و برای افزایش وزن خود چقدر باید غذا مصرف کنند.

از جمله نکات مثبت این روش، علاوه بر سادگی و دقت بسیار بالا، عدم محدود کردن کاربران است. در حالی که بسیاری از رژیم‌های غذایی کاربران را از مصرف برخی مواد غذایی مانند پیتزا و نوشابه منع می‌کند، در این روش هیچ محدودیتی برای کاربران در نظر گرفته نشده و فقط باید به کالری مجاز خود توجه داشته باشید و از حد روزانه خود عبور نکنید.

به طور کلی اپلیکیشن استپ فیت، رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد و در عین ارائه یک روش بسیار دقیق و علمی کار با آن بسیار ساده است و به بهترین نحو ممکن کاربران را از میزان کالری مصرفی خود مطلع می‌کند. در ادامه ویژگی‌های مختلف اپلیکیشن و نحوه کار با آن را توضیح خواهیم داد.

ویژگی‌ها و نحوه کار با اپلیکیشن استپ فیت

شاید مهم‌ترین نکته‌ای که در اپلیکیشن استپ فیت متوجه آن خواهید شد، محیط بسیار ساده آن است در واقع در این کالری شمار دیگر خبری از منوهای پیچیده وجود ندارد و تمام ابزار مورد نیاز شما در صفحه اصلی قرار گرفته است. تصویر زیر صفحه اصلی اپلیکیشن است که در ادامه تمام بخش‌های آن را توضیح خواهیم داد.

در بالاترین قسمت اپلیکیشن، شاهد دو آیکون «تقویم» برای مشاهده عملکرد روزانه خود و «یادداشت» برای موارد ثبت شده خود در طول روز هستید. در واقع خوراکی، فعالیت و میزان آب مصرف شده شما در طول روز در قسمت یادداشت مشخص می‌شود که می‌توانید آن‌ها را ویرایش کنید.

پس از نمودار پیشرفت ارائه شده که جمع بندی عملکرد روزانه شما است مقدار کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی دریافتی و مورد نیاز شما در این قسمت مشخص می‌شود و می‌توانید آن را با روز قبل نیز مقایسه کنید. همچنین در صورت «تعیین هدف» فرمول زیر نمودار دایره‌ای تشکیل خواهد شد که برای رسیدن به هدف مورد نظر شما کمک خواهد کرد.

در زیر نمودار، گزینه‌های مختلف کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی با رنگ‌های مختلفی قرار گرفته که با انتخاب هر کدام از آن‌ها، می‌توانید نمودار مربوط به خود را مشاهده کنید.

یک سطر پایین‌تر گزینه‌های کاربردی مانند اضافه کردن خوراکی، اضافه کردن فعالیت، میزان آب مصرفی و ثبت وزن فعلی قرار دارد که به طور کلی نمودار بالای صفحه بر اساس این داده‌ها تشکیل می‌شود و تغییر پیدا می‌کند. با انتخاب هر کدام از این موارد، وارد منوی مخصوص به خود خواهید شد.

به عنوان مثال در گالری زیر ما تلاش کرده‌ایم تا خوراکی جدیدی را به عملکرد روزانه خود اضافه کنیم. پس از انتخاب گزینه اضافه کردن خوراکی، با دسته‌بندی مختلفی از خوراکی‌ها مواجه خواهید شد که در بین آن‌ها باید خوراکی مورد استفاده خود را مشخص کنید یا از نوار جستجوی بالا، آن را جستجو کنید. پس از انتخاب خوراکی مورد نظر خود و میزان مصرف، کالری و پروتئین مواد غذایی انتخاب شده به طور خودکار حساب می‌شود تا در نمودار پیشرفت شما به کار گرفته شود. در نهایت با مراجعه به صفحه اصلی متوجه خواهید شد که کالری دریافتی شما از این خوراکی محاسبه شده و به همین روش ساده می‌توانید میزان کالری دریافتی روزانه خود را محاسبه کنید.

ثبت فعالیت روزانه و میزان آب مصرف نیز به همین صورت خواهد بود و روی آمار نمودار تاثیرگذار هستند.

با این وجود، هدف اصلی بسیاری از کاربران در استفاده از اپلیکیشن‌های کالری شمار مانند استپ فیت، تعیین هدف خود برای کاهش یا افزایش وزن است. گزینه «وزن هدف خود را تعیین کنید» به همین منظور ارائه شده است.. مراحل انجام آن نیز بسیار ساده است و پس از انتخاب این گزینه وارد بخش هدف‌گذاری خواهید شد. در صفحه بعدی می‌توانید اطلاعات خود که در هنگام ثبت نام وارد کرده‌اید را مشاهده کنید. سپس می‌توانید از اپلیکیشن بخواهید با توجه به اطلاعات شما، به صورت پیشنهاد هدف‌گذاری کند یا به انتخاب خود این کار را انجام دهید. ما در گالری زیر از گزینه انتخابی برای تعیین هدف خود استفاده کرده‌ایم.

همانطور که در گالری بالا قابل مشاهده است، هدف جدید شما باعث تغییر نمودار و فرمول زیر آن می‌شود و در واقع بر اساس هدف جدید شما تنظیم می‌شود تا بتوانید وزن خود را کم یا افزایش دهید.

در مجموع می‌توان عنوان کرد که اپلیکیشن اسنپ فیت با ارائه یک روش کاملا ساده و کاربردی تلاش دارد تا با ارائه ویژگی‌های مفید بسیار زیادی روش بسیار نوین و مدرنی برای تناسب اندام ارائه کند. از جمله ویژگی‌های دیگر این اپلیکیشن می‌توان به ارائه نمودار مصرفی بر اساس تاریخ، دریافت رژیم‌های غذایی اختصاصی، تبدیل واحدها به یکدیگر، دستور پخت برخی غذاهای مفید و طیف گسترده‌ای از مقالات اشاره کرد. با این وجود تمام ویژگی‌های اپلیکیشن به صورت رایگان ارائه نشده و برای برخی از آن‌ها باید از فروشگاه داخل اپلیکیشن سکه خریداری کنید. همچنین با دعوت دوستان خود می‌توانید به میزان 1000 سکه رایگان دریافت کنید.

دانلود اپلیکیشن اسنپ فیت

اپلیکیشن استپ فیت هم اکنون در پلتفرم‌های کافه بازار و مایکت منتشر شده که در ادامه می‌توانید نسبت به دانلود آن اقدام کنید. در کافه بازار تاکنون بیش از 2 هزار نفر این اپلیکیشن را نصب کرده‌اند و با ثبت 560 نظر امتیاز 4.6 را کسب کرده است. در مایکت نیز شرایط به همین خوبی دنبال می‌شود و بیش از 15 هزار نفر نسبت به نصب اپلیکیشن اقدام کرده‌اند تا در نهایت امتیاز 4.2 از دید کاربران مایکت ثبت شود.

با این وجود اگر به دنبال یک برنامه مناسب برای تناسب اندام خود هستید، اپلیکیشن استپ فیت می‌تواند مشکل شما را حل کند.

کالری شمار استپ فیت - مشاوره و رژیم

کالری شمار استپ فیت - مشاوره و رژیم

سازنده: تاپ گل قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای دسته بندی:
سیستم عامل: اندروید حجم: 6 مگابایت زبان:
دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی