ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

CDC تزریق دوز تقویتی واکسن کرونا را برای کودکان ۱۲ سال به بالا توصیه می‌کند

با گسترش واریانت امیکرون کرونا، کمیته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) توصیه می‌کند کودکان 12 سال به بالا،‌ حداقل 5 ماه پس از دریافت دوز دوم واکسن کرونا فایزر،‌ دوز تقویتی ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۶ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

با گسترش واریانت امیکرون کرونا، کمیته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) توصیه می‌کند کودکان 12 سال به بالا،‌ حداقل 5 ماه پس از دریافت دوز دوم واکسن کرونا فایزر،‌ دوز تقویتی را دریافت کنند.

پیش از این برای محافظت در برابر واریانت امیکرون کرونا افراد بالای 16 سال واکسن بوستر را دریافت می‌کردند ولی اکنون این کمیته سن دریافت دوز بوستر را کاهش داده است.

قبل از اعلام رسمی این توصیه، دکتر «راشل والنسکی» مدیر CDC به اتخاد چنین تصمیمی اشاره کرده بود. کمیته بررسی تزریق دوز بوستر معمولا با بررسی داده‌های مربوط به اثربخشی واکسن‌ها تصمیم گیری می‌کنند. پیش از این، کمیته مذکور اعلام کرده بود که افراد 16 سال به بالا باید دوز تقویتی را دریافت کنند و حالا برای محافظت بالاتر در برابر واریانت امیکرون کرونا تصمیم جدید آن است که افراد بالای 12 سال واکسن تقویتی دوز سوم را دریافت کنند.

واکسن کرونا گروه‌های سنی 12 سال به بالا

از آنجایی که موارد ابتلا به کووید در ایالات متحده از جمله در کودکان به رکورد بی‌سابقه ای رسیده است، تلاش‌های بیشتری برای محافظت از کودکان انجام می‌شود. در اوایل این هفته، سازمان غذا و داروی ایالات متحده مجوز تزریق دوز تقویتی را برای کودکان 12 تا 15 ساله صادر کرد و اعلام کرد کودکان 5 سال به بالا در معرض خطر باید دوز سوم را دریافت کنند.

FDA همچنین دوره انتظار بین دوز دوم و تقویت کننده را مشخص کرد. افرادی که واکسن کووید-19 مدرنا را دریافت کرده‌اند باید حداقل شش ماه منتظر بمانند تا واکسن تقویت کننده دریافت کنند و کسانی که واکسن تک دوز جانسون و جانسون را دریافت کرده اند باید حداقل دو ماه صبر کنند.

واکسن کووید-19 فایزر تنها واکسن مجاز برای کودکان و نوجوانان است ولی کودکان زیر 12 سال که در معرض خطر ابتلا به گونه متوسط و شدید کرونا قرار ندارند،‌لازم نیست دوز سوم را دریافت کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی