ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ریزر
تکنولوژی

ریزر از صندلی گیمینگ Enki Pro HyperSense با قابلیت لرزش رونمایی کرد

ریزر در نمایشگاه CES 2022 از نمونه اولیه صندلی گیمینگ جدیدی تحت عنوان Enki Pro HyperSense رونمایی کرد که با استفاده از یک موتور هپتیک در نزدیکی چرخ‌های خود می‌تواند با توجه به اتفاقات داخل ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۶ دی ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۰

ریزر در نمایشگاه CES 2022 از نمونه اولیه صندلی گیمینگ جدیدی تحت عنوان Enki Pro HyperSense رونمایی کرد که با استفاده از یک موتور هپتیک در نزدیکی چرخ‌های خود می‌تواند با توجه به اتفاقات داخل بازی و فیلم‌ها، بلرزد یا تکان بخورد. علاوه بر این، صندلی ریزر می‌تواند کاربران را حدود 4 سانتی‌متر بالا یا پایین ببرد و تمام این کارها با زمان پاسخ 5 میلی‌ثانیه انجام می‌شود.

صندلی گیمینگ جدید ریزر با موتور هپتیک

ریزر برای تولید این محصول که یک صندلی کامپیوتر معمولی با ویژگی‌های اضافی بیشتر برای طرفداران بازی‌ها است، با D-Box همکاری کرده تا قابلیت‌های حرکتی را به Enki Pro HyperSense بیاورد و تمرکز اصلی این تولیدکننده روی چرخ‌های آن بوده تا بتواند ویژگی‌های حرکتی را به خوبی ارائه کند.

ریزر در توضیحات خود عنوان کرده که بیش از 2200 بازی، فیلم و آهنگ به صورت بومی از آن پشتیبانی خواهند کرد که ممکن است کمی عجیب به نظر برسد. از جمله بازی‌های اشاره شده می‌توان به Forza Horizon 5 و Assassin’s Creed Valhalla اشاره کرد که با این صندلی سازگار خواهند بود.

با این وجود هنوز مشخص نیست که این کمپانی به چه صورت قصد دارد پشتیبانی از ویژگی‌های صندلی خود را در دسترس بازی‌ها قرار دهد. احتمالا دارندگان Enki Pro HyperSense به نرم افزار Game Center D-Box نیاز پیدا خواهند کرد که می‌تواند کدهای حرکتی خاصی را به بازی‌های پشتیبانی شده اضافه کند.

ریزر

درباره عملکرد صندلی نیز توضیح داده شده که Enki Pro HyperSense دستورات خود را بر اساس بازخوردهای صفحه کلید، کنترلر و ماوس دریافت می‌کند. به عنوان مثال، هنگام فشار دادن کلید W صندلی به سمت جلو، با کلید A به سمت چپ و با کلید S به عقب متمایل می‌شود که می‌تواند تجربه سرگرم‌کننده‌ای را برای بازیکنان ایجاد کند.

هنوز قیمت این صندلی مخصوص بازی اعلام نشده، چرا که طبق گفته ریزر Enki Pro HyperSense از نظر فنی هنوز یک محصول مفهومی است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی