ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

مدیرعامل فایزر: واکسن کرونا امیکرون در ماه مارس آماده خواهد شد

مدیرعامل فایزر می‌گوید واکسن کرونا امیکرون این شرکت در ماه مارس (10 اسفند الی 11 فروردین) آماده خواهد شد. این شرکت در حال حاضر تولید دوزهای این واکسن اختصاصی را شروع کرده و محصولی را ...

مدیرعامل فایزر می‌گوید واکسن کرونا امیکرون این شرکت در ماه مارس (10 اسفند الی 11 فروردین) آماده خواهد شد. این شرکت در حال حاضر تولید دوزهای این واکسن اختصاصی را شروع کرده و محصولی را روانه بازار خواهد کرد که در جلوگیری از ابتلا به واریانت امیکرون توانایی‌های بسیار بیشتری دارد.

«آلبرت بورلا» به‌تازگی در مصاحبه‌ای با CNBC اعلام کرد: «واکسن [امیکرون] در ماه مارس آماده می‌شود. ما هم‌اکنون تولید برخی دوزهای این واکسن را آغاز کرده‌ایم.» او متذکر شد که واکسن جدید آن‌ها بر سایر سویه‌ها هم اثربخشی دارد.

مدیرعامل فایزر گفت هنوز مشخص نیست که چقدر به واکسن امیکرون نیاز داریم و چگونه باید از این واکسن استفاده کنیم. با این حال، آن‌ها به‌سرعت دوزهایی را آماده خواهند کرد تا آن‌ها را در اختیار کشورهایی قرار دهند که به‌صورت اضطراری به این واکسن اختصاصی نیاز دارند.

واکسن کرونا فایزر

ساخت واکسن کرونا امیکرون با هدف پیشگیری از ابتلا

بورلا افزود: «امید است واکسنی داشته باشیم که ایمنی خیلی خیلی بهتری به ویژه در مقابله با عفونت ارائه کند، چون واکسن‌های فعلی با دریافت دوز سوم ایمنی خوبی در برابر بستری شدن و نمونه‌های حاد بیماری ایجاد می‌کنند.»

داده‌های به دست آمده از دنیای واقعی در بریتانیا نشان می‌دهد که واکسن‌های فایزر و مدرنا 20 هفته پس از دوز دوم فقط حدود 10 درصد در جلوگیری از ابتلا به امیکرون و در نتیجه بروز بیماری علامت‌دار موثرند. با این حال، دو دوز اصلی واکسن‌ها همچنان در مقابل بستری شدن و نمونه‌های وخیم بیماری عملکرد خوبی دارند. البته با دوز تقویتی می‌توان تا 75 درصد از بروز بیماری‌های علامت‌دار جلوگیری کرد.

آلبرت بورلا گفت هنوز معلوم نیست که به دوز چهارم نیاز خواهیم داشت یا نه. فایزر قرار است در این زمینه مطالعاتی انجام دهد تا وضعیت نیاز به دوز بعدی مشخص شود.

مدیرعامل مدرنا اخیرا گفته بود که این شرکت برای فصل پاییز سال آینده روی دوز تقویتی واکسن با تمرکز بر امیکرون کار می‌کند و به‌زودی وارد فاز کارآزمایی بالینی می‌شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی