ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متا واچ
تکنولوژی

ساعت متا واچ احتمالا با نمایشگر قابل چرخش و حداکثر سه دوربین تولید می‌شود

پارسال در گزارشی ادعا شد که فیسبوک روی اولین ساعت هوشمند با نام متا واچ خود کار می‌کند. حالا احتمال داده می‌شود که این شرکت در حال کار روی دو مدل از این ساعت با ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۵ دی ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰

پارسال در گزارشی ادعا شد که فیسبوک روی اولین ساعت هوشمند با نام متا واچ خود کار می‌کند. حالا احتمال داده می‌شود که این شرکت در حال کار روی دو مدل از این ساعت با دوربین دو یا سه‌گانه و نمایشگر قابل چرخش و جداسازی است.

وب‌سایت LetsGoDigital به‌تازگی در گزارشی به برخی از قابلیت‌های کلیدی ساعت هوشمند فیسبوک اشاره کرده است. این گزارش می‌گوید متا واچ در دو مدل از راه می‌رسد که یکی نمایشگر دایره‌ای و دیگری نمایشگر مربعی خواهد داشت. صفحه نمایش هر دو مدل قابل جداسازی است و مدل دایره‌ای دو یا حداکثر سه دوربین دارد. این دوربین‌ها احتمالا شامل تله‌فوتو، فوق عریض و ماکرو خواهند بود.

متا واچ

نمایشگر متا واچ قابل چرخش خواهد بود

نکته جالب این‌جاست که نمایشگر ساعت متا قابل چرخش است. کاربران با این قابلیت می‌توانند به دوربین‌های مختلف دسترسی پیدا کنند. گزارش حاضر می‌گوید لنزی که در موقعیت ساعت 12 قرار می‌گیرد قابل استفاده خواهد بود و بقیه لنزها غیرفعال می‌شوند.

کاربران با این ساعت می‌توانند به‌طور مستقیم عکس‌های خود را روی شبکه‌های اجتماعی متا از جمله اینستاگرام و فیسبوک آپلود کنند. از این دوربین می‌توان برای تماس‌های ویدیویی هم استفاده کرد. ولی کاربردهای دوربین متا واچ به همین جا ختم نمی‌شود و احتمالا برای واقعیت افزوده، مجازی یا ترکیبی هم استفاده خواهد شد.

متا واچ

نمایشگر قابل جداسازی احتمالا بخشی از اکوسیستم محصولاتی است که این شرکت در دنباله سال جاری میلادی معرفی می‌کند. انتظار داریم که این صفحه نمایش را در هدست‌های واقعیت مجازی و عینک‌های واقعیت افزود متا هم مشاهده کنیم.

با این حال، فعلا اطلاعاتی درباره سایر دستگاه‌های این شرکت در دسترس نیست. فقط می‌دانیم که فیسبوک پروژه‌ای با اسم رمز Project Nazare برای عینک واقعیت افزوده و پروژه‌ای به نام Project Cambria را برای هدست واقعیت مجازی در دست ساخت دارد. این شرکت قبلا نمونه اولیه دو هدست واقعیت مجازی را به نمایش گذاشته بود.

از آن جایی که گزارش امروز مبتنی بر پتنت‌های شرکت فیسبوک تنظیم شده و هیچ وقت نمی‌توانیم مطمئن باشیم که پتنت‌ها به محصولات مصرفی تبدیل می‌شوند، بهتر است این مطلب را قطعی تلقی نکنیم. چنان‌چه متا واقعا در حال ساخت چنین دستگاهی باشد، احتمالا در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری در این باره منتشر خواهد شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی