ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اپلیکیشن گم گشته
تکنولوژی

معرفی اپلیکیشن گم گشته؛ هر چی گم کردی رو پیدا کن

اپلیکیشن گم گشته به کاربران کمک خواهد کرد تا اقلام گمشده خود در هر دسته‌بندی از کارت و مدرک گرفته تا شخص (انسان) را پیدا کنند و در عین حال فضای جدیدی ایجاد کرده تا ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۵ بهمن ۱۴۰۰ | ۲۰:۰۰

اپلیکیشن گم گشته به کاربران کمک خواهد کرد تا اقلام گمشده خود در هر دسته‌بندی از کارت و مدرک گرفته تا شخص (انسان) را پیدا کنند و در عین حال فضای جدیدی ایجاد کرده تا کاربران اقلامی که پیدا کرده‌اند را نیز در آن قرار دهند.

در چند وقت گذشته، اپلیکیشن‌های فارسی زیادی منتشر شده‌اند که از سیستم ثبت آگهی استفاده می‌کنند. در این دسته از برنامه‌ها، کاربران نقش اصلی را ایفا می‌کنند تا با ثبت مواردی داده‌های بیشتری را وارد اپلیکیشن‌ها کنند. از جمله معروف‌ترین برنامه‌های این دسته می‌توان به دیوار یا شیپور اشاره کرد که با استفاده از سرویس ثبت آگهی، کاربران می‌توانند اقلام قابل فروش خود را آگهی کرده و به فروش برسانند.

حالا اپلیکیشن‌های جدیدی نیز به وجود آمده‌اند که از سیستم مشابهی برای امور مختلف موردنیاز کاربران استفاده می‌کنند. در گم گشته نیز کاربران می‌توانند آگهی‌های جدیدی ایجاد کنند، اما هدف از این سرویس فروش کالاها نیست، بلکه با استفاده از آن می‌توانید اقلام گمشده خود را پیدا کنید یا به دیگران کمک کنید تا گمشده‌های خودشان را پیدا کنید.

در این مطلب از دیجیاتو، اپلیکیشن گم گشته را معرفی خواهیم کرد. همچنین در همین رابطه، اخیرا اپلیکیشن دیگر تحت عنوان «یابنده» را معرفی کرده بودیم که هدف مشابهی را دنبال می‌کند.

معرفی اپلیکیشن گم گشته

احتمالا شما هم تاکنون کارت شناسایی، کارت بانکی یا حتی برخی لوازم شخصی خود مانند ساعت یا عینک را گم کرده‌اید یا در مکانی جا گذاشته‌اید. با این حال اکنون اپلیکیشن‌هایی در دسترس قرار دارند تا به راحتی بتوانید با استفاده از آن‌ها لوازم گمشده خود را پیدا کنید.

اکنون در شرایطی هستیم که برای بسیاری از کارها خارج از خانه اپلیکیشن مخصوصی طراحی شده است. به عنوان مثال کاربران می‌توانستند با سرویس‌هایی مانند دیجی‌کالا جت خریدهای خود را بدون هیچ دردسری از داخل خانه و با استفاده از گوشی‌های موبایل انجام دهند. با این وجود، اکنون اپلیکیشن‌های جدیدی در حال توسعه هستند تا بتوانند سایر نیازهای کاربران را نیز برطرف کنند و اپلیکیشن گم گشته قصد دارد نگرانی کاربران درباره اقلام گمشده خود را برطرف کند.

هرچند در حال حاضر نیز آگهی‌های بسیار زیادی در این پلتفرم داخلی جدید ثبت می‌شود، اما همچنان نمی‌توان ادعا کرد که استفاده از آن در بین کاربران رواج پیدا کرده است. اما اگر این دسته از اپلیکیشن‌ها به محبوبیت زیادی دست پیدا کنند، علاوه بر اینکه نگرانی زیادی درباره اقلام گمشده خود نخواهید داشت، به راحتی می‌توانید از طریق گوشی خود آن‌ها را پیدا کنید. یا حتی چیزهایی که پیدا کرده‌اید را به صاحبانشان تحویل دهید.

از همان ابتدا که وارد اپلیکیشن می‌شوید، متوجه خواهید شد که با نمونه‌ای کاملا شبیه به «پلتفرم خرید و فروش دیوار» مواجه هستیم. منوهای اصلی، زیربخش‌ها و حتی طراحی اپلیکیشن کاملا مانند دیوار هستند و به همین منظور می‌توان گفت در نگاه اول کاربران نحوه کار با آن را تشخیص خواهند داد.

در صفحه اصلی اپلیکیشن، طیف گسترده‌ای از آگهی‌ها را مشاهده خواهید کرد که توسط سایر کاربران در دو بخش «گم شده» و «پیدا شده» ثبت شده‌اند. همانطور که از نام این بخش‌ها مشخص است، در بخش گم شده، آگهی‌هایی را مشاهده خواهید کرد که توسط کاربرانی ثبت شده که لوازم خود را گم کرده‌اند و آگهی‌های بخش دیگر توسط کاربرانی ثبت شده که لوازم‌هایی را در خیابان یا مکان‌های عمومی دیگر پیدا کرده‌اند و اکنون تصمیم دارند تا آن را به صاحبان خود برسانند.

بدون شک تعداد لوازم و مدارکی که در طول یک روز گم یا پیدا می‌شوند، بسیار زیاد است و نمی‌توان آن‌ها را به طور دقیق محاسبه کرد و اگر صفحه اصلی اپلیکیشن را نیز بررسی کنید، متوجه خواهید شد که به مرور زمان آگهی‌های جدیدی در آن ثبت می‌شوند که به موارد مختلفی اشاره دارد.

دسته‌بندی آگهی‌های اپلیکیشن گم گشته نیز بسیار گسترده است. موارد ثبت شده شامل موارد بسیار زیادی از جمله کارت‌ها و مدارک، حیوانات، لوازم شخصی، وسایل نقلیه، اجناس گرانبها، ابزار آلات و حتی انسان می‌شود. متاسفانه در طول سال اشخاص زیادی به دلایل مختلف مانند اختلالات از جمله آلزایمر گم می‌شوند و این دسته از اپلیکیشن‌ها محیط مناسبی محسوب می‌شود تا شاید آن‌ها به خانواده خود بازگردند.

در داخل اپلیکیشن، همچنین محیطی برای چت با سایر کاربران فراهم شده که می‌توانید اطلاعات مربوط به کالای پیدا شده را از آن‌ها دریافت کنید. با این حال مانند سایر اپلیکیشن‌های مشابه مربوط به ایجاد آگهی، می‌توانید اطلاعات تماس کاربر ثبت کننده آگهی را نیز دریافت کنید.

برای ثبت آگهی جدید نیز همان سبک سابق و آشنا اپلیکیشن‌های ثبت آگهی ارائه شده که احتمالا اکثر کاربران با آن آشنایی دارند. پس از انتخاب گزینه ثبت آگهی در پایین صفحه، باید اطلاعاتی مانند نوع آگهی (گم شده - پیدا شده)، عکس آگهی، عنوان، توضیحات و البته دسته‌بندی آن را وارد کنید تا کالای پیدا یا گم شده شما درون آن ثبت شود. طبیعتا در چنین پلتفرمی گزینه‌ای برای ثبت قیمت وجود ندارد، اما اگر کالای موردنظر شما ارزش زیادی داشته باشد، می‌توانید برای آن مژدگانی تعیین کنید.

لوازم ثبت شده را نیز می‌توانید بر اساس موارد مختلفی مانند بر اساس شهرها و موقعیت مکانی یا دسته‌بندی فیلتر کنید تا در نهایت به آگهی موردنظر خود برسید. به عنوان مثال می‌توانید تمام آگهی‌های ثبت شده برای گربه در شهر مشهد را جستجو کنید تا بسیار سریع‌تر به گربه گمشده خود دست پیدا کنید.

دانلود اپلیکیشن گم گشته

اپلیکیشن گم گشته هم اکنون برای گوشی‌های اندروید از طریق پلتفرم کافه بازار قابل دریافت است که در ادامه می‌توانید آن را دانلود کنید. گم گشته هم اکنون در بیش از 2 هزار دستگاه نصب شده که آمار قابل قبولی محسوب می‌شود. همچنین طبق نظرات ثبت شده، می‌توان گفت کاربران نیز از آن راضی بوده‌اند و حتی در برخی موارد موفق شده‌اند تا لوازم گمشده خود را پیدا کنند.

علاوه بر این، توسعه دهنده اپلیکیشن، نسخه وب آن را نیز در دسترس قرار داده تا کاربران علاوه بر موبایل خود، بتوانند از طریق مرورگر نیز اشیاء پیدا شده را ثبت کنند.

متاسفانه این دسته از اپلیکیشن‌ها هنوز به محبوبیت زیادی دست پیدا نکرده‌اند. با این حال اگر کاربران بیشتری از آن‌ها استفاده کنند، می‌توان انتظار داشت تا در نهایت پلتفرم جامع و کاملی برای اقلام گمشده تمام شهروندان فراهم شود تا با خیالی آسوده به دنبال موارد موردنظر خود بگردند.

گم گشته (گمگشته)

گم گشته (گمگشته)

سازنده: گمگشته قیمت: رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای دسته بندی:
سیستم عامل: اندروید حجم: 17 مگابایت زبان:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی