ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلی استور
تکنولوژی

گوگل دانلود بازی‌های پلی استور روی ویندوز را آزمایش می‌کند

به نظر می‌رسد گوگل به طور رسمی در حال آزمایش نصب و اجرا بازی‌های گوگل پلی روی ویندوز است، زیرا هم اکنون گزینه‌ای برای نصب یکی از بازی‌های اندروید روی ویندوز از طریق استور گوگل ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۰۰

به نظر می‌رسد گوگل به طور رسمی در حال آزمایش نصب و اجرا بازی‌های گوگل پلی روی ویندوز است، زیرا هم اکنون گزینه‌ای برای نصب یکی از بازی‌های اندروید روی ویندوز از طریق استور گوگل فعال شده تا کاربران بتوانند آن را روی رایانه شخصی خود نصب کنند.

هم اکنون اگر در مرورگر ویندوز خود به صفحه گوگل پلی بازی Lineage2M مراجعه کنید، متوجه خواهید شد علاوه بر گزینه «نصب روی اندروید» گزینه دیگری تحت عنوان «دانلود برای ویندوز» در دسترس قرار گرفته تا با استفاده از آن بتوانید این بازی را روی رایانه خود نصب کنید. البته ظاهرا این تغییر فقط برای کاربران مناطق خاصی از جهان فعال شده است و غول موتور جستجو هنوز در حال انجام آزمایشات لازم خود است.

نصب بازی Lineage2M از پلی استور روی ویندوز

علاوه بر این، اگر به نام فایل دانلود شده توجه کنید، متوجه خواهید شد که از شبیه‎ سازی (Emulator) به نام Purple استفاده می‌کند و هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت قصد دارد برای تمام پروژه خود از آن استفاده کند. با این وجود مشخص است که هنوز جزئیات بسیار زیادی درباره این پروژه وجود دارد که به طور کامل اطلاع رسانی نشده و باید منتظر ارائه اخبار رسمی بیشتری باشیم.

غول موتور جستجو ماه گذشته برنامه‌های خود برای اجرا بازی های اندروید توسط کاربران ویندوز را اعلام کرد، اما هنوز به طور کامل مشخص نیست که غول فناوری برای انجام این کار قصد استفاده از چه فناوری را دارد. طبق گزارش‌های قبلی مشخص شد که اپلیکیشن مستقل جدید تحت عنوان «گوگل پلی گیمز» در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و ظاهرا اجرا بازی‌های اندروید روی ویندوز در دسترس برخی کشورها مانند هنگ کنگ، کره جنوبی و تایوان قرار گرفته است.

هنوز مشخص نیست قابلیت جدید گوگل تا چه زمانی در دسترس عموم کاربران قرار خواهد گرفت و گوگل یا مایکروسافت نیز جزئیات زیادی درباره آن ارائه نکرده‌اند. با این حال می‌توان انتظار داشت تا در آینده نزدیک اخبار بیشتری درباره آن منتشر شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی