ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فناوری ایران

حمله سایبری به صدا و سیما؛ شبکه یک و چند ایستگاه رادیویی هک شدند

 افراد یا گروهی ناشناس دقایقی قبل تلاش کردند تا چند شبکه صدا و سیما را هک کنند. عصر امروز، در ميان پخش آنونس برنامه‌ها به مدت ده ثانيه، تصاویری از سران منافقين و صوت يکی ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۷:۲۹

 افراد یا گروهی ناشناس دقایقی قبل تلاش کردند تا چند شبکه صدا و سیما را هک کنند. عصر امروز، در میان پخش آنونس برنامه‌ها به مدت ده ثانیه، تصاویری از سران منافقین و صوت یکی از سخنرانی‌های آنها روی آنتن شبکه یک دیده شد. همچنین چند ایستگاه رادیویی نیز مانند شبکه قرآن، رادیو پیام و جوان هم نیز مورد حمله مشابهی قرار گرفته است.

به گزارش دیجیاتو و به نقل خبرگزاری صدا و سیما این حمله ۱۰ ثانیه طول کشید و در جریان آن تصاویری از رهبران گروه مجاهدین خلق روی تلویزیون پدیدار و یکی سخنرانی‌های آنان از تلویزیون پخش شد. به گفته مقامات صدا و سیما «احتمالا سرور مورد حمله هکری» قرار گرفته است.

دقایقی پیش «رضا علیدادی»، معاون توسعه و فناوری صداوسیما در توضیح این اتفاق به شبکه خبر گفت:

«هنوز در حال بررسی هستیم. با توجه به اینکه تجهیزات امنیتی برای زیرساخت‌های مد نظر، از قبل در نظر گرفته شده بود، به نظر می‌رسد اتفاقی که رخ داده کار ساده‌ای نیست؛ کار فوق العاده پیچیده‌ای است که به احتمال خیلی زیاد کسانی که صاحب این تکنولوژی هستند می توانند از بک دورها و امکاناتی که خودشان از قبل روی سیستم‌ها در نظر گرفتند، بهره برداری کنند و بتوانند به زیرساخت‌ها صدمه بزنند.»

وی افزود: «همکاران ما دارند بررسی می کنند. امیدواریم که در کوتاه ترین زمان ممکن بتوانیم خیلی سریع علت و محدوده مشکل را اعلام کنیم.»

تصاویر مربوط به این اتفاق هم اینک در فضای مجازی در حال نشر است. همچنین توضیحات مربوط به آن از طریق زیرنویس، در شبکه خبر اعلام می‌شود. به نظر می‌رسد اخبار تکمیلی درباره این موضوع از سوی روابط عمومی صدا و سیما به زودی منتشر خواهد شد و دیجیاتو به محض منتشر شدن اخبار بیشتر در این رابطه و روشن شدن بیشتر ابعاد ماجرای این حمله هکری، آن را در اختیار خوانندگان خواهد گذاشت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • J.A.R.V.I.S
    J.A.R.V.I.S | ۷ بهمن ۱۴۰۰

    هیچ کدوم از سایت های صدا و سیما در دستذس نیسن
    18:16 دقیقه پنجشنبه

مطالب پیشنهادی