ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واکسن کرونا
علمی

اثربخشی 95 درصدی دوز سوم واکسن کرونا در برابر خطرات گونه امیکرون

آژانس امنیت بهداشت بریتانیا (UKHSA) اعلام کرد که دوزهای تقویت کننده واکسن کرونا در افراد بالای 50 سال باعث ایمنی 95 درصدی در برابر خطرات مرگ ناشی از امیکرون می‌شود. طبق تحقیقات انجام شده توسط ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۸ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۴:۳۰

آژانس امنیت بهداشت بریتانیا (UKHSA) اعلام کرد که دوزهای تقویت کننده واکسن کرونا در افراد بالای 50 سال باعث ایمنی 95 درصدی در برابر خطرات مرگ ناشی از امیکرون می‌شود.

طبق تحقیقات انجام شده توسط UKHSA حدود شش ماه پس از دوز دوم هر یک از واکسن‌های کرونا، سطح ایمنی افراد 50 ساله و بالاتر در برابر خطرات مرگ ناشی از امیکرون حدود 60 درصد بوده و دو هفته پس از دریافت دوز تقویت کننده یا سوم، این میزان تا حدود 95 درصد افزایش یافته است.

آژانس بریتانیایی همچنین در ادامه توضیح داد داده‌های آ‌ن‌ها از افرادی که دوز تقویت کننده را دریافت کرده‌اند، همچنان سطوح بالایی از محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان را نشان می‌دهد. اثربخشی واکسن کرونا فایزر در برابر بستری شدن در بیمارستان حدود 90 درصد بوده که این میزان 14-10 هفته پس از دریافت دوز سوم به 75 درصد کاهش یافته است.

در همین حال، اثربخشی واکسن مدرنا در برابر بستری شدن در بیمارستان تا 9 هفته پس از دریافت دوز سوم حدود 90 تا 95 درصد بوده است.

واکسن کرونا

دکتر «مری رمزی» رئیس ایمن سازی UKHSA در این رابطه توضیح می‌دهد:

شواهد واضح است. واکسن به محافظت از تمام ما در برابر تاثیرات ویروس کرونا کمک می‌کند و دوز سوم سطوح بالایی از محافظت در برابر بستری شدن در بیمارستان و مرگ را حتی برای آسیب‌پذیرترین اعضای جامعه فراهم می‌کند.

تاثیر دوز سوم واکسن کرونا در برابر گونه‌های جدید

UKHSA همچنین تجزیه و تحلیل اولیه خود از اثربخشی واکسن علیه زیرشاخه گونه امیکرون با نام BA.2 را منتشر کرد که هم اکنون در بریتانیا و دانمارک در حال رشد است و نتایج آن سطح مشابهی از محافظت را نشان می‌دهد. آژانس بریتانیایی گفت:

پس از دو دوز، اثربخشی واکسن برای BA.1 و BA.2 بعد از بیش از 25 هفته به ترتیب 9 و 13 درصد بوده. این میزان پس از گذشت دو هفته از زمان تزریق واکسن تقویت کننده برای BA.1 به 63 درصد و برای BA.2 تا 70 درصد افزایش یافته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Noname Mj
  Noname Mj | ۸ بهمن ۱۴۰۰

  هیچ کدوم از واکسن ها تاثیری ندارن

  • pesar
   pesar | ۱۰ بهمن ۱۴۰۰

   باشه روغن بنفشه خوبه

مطالب پیشنهادی