ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اسپیس ایکس
علمی

اسپیس ایکس می‌خواهد 52 ماموریت فضایی را در سال 2022 به انجام برساند

ناسا فاش کرد که شرکت فضایی تجاری اسپیس ایکس قصد دارد در سال جاری میلادی 52 ماموریت فضایی را انجام دهد. رکورد قبلی شرکت فضایی متعلق به ایلان ماسک به سال گذشته مربوط می‌شود که ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۹ بهمن ۱۴۰۰ | ۰۸:۳۰

ناسا فاش کرد که شرکت فضایی تجاری اسپیس ایکس قصد دارد در سال جاری میلادی 52 ماموریت فضایی را انجام دهد. رکورد قبلی شرکت فضایی متعلق به ایلان ماسک به سال گذشته مربوط می‌شود که در آن زمان موفق به انجام 31 پرواز شده بود.

برنامه سال جدید اسپیس ایکس در جریان جلسه مجازی پنل مشاوره ایمنی هوافضای ناسا یا ASAP ارائه شد. «سندی مگنوس» فضانورد سابق ناسا و یکی از اعضای پنل ناسا، در این نشست گفت:

ناسا و اسپیس ایکس باید در سال 2022 مراقب باشند تا موفقیت‌هایشان، پیامد منفی به همراه نداشته باشد. اسپیس ایکس در این سال هدف جاه‌طلبانه 52 پرتاب را دارد که گام بزرگ و فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شود.

اسپیس ایکس

برنامه‌های فعلی اسپیس ایکس

اسپیس ایکس شریک اصلی ناسا در پروژه پرواز فضایی انسانی محسوب می‌شود و با فضاپیمای «کرو دراگون» خود مسئول ارسال فضانوردان و محموله‌ها ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی (یا از آن به زمین) است. علاوه بر این، شرکت خدمات فضایی ایلان ماسک در حال توسعه سیستم موشکی نسل بعد خود با نام «استارشیپ» است که در برنامه فضایی آرتمیس ناسا، فضانوردان را به سطح ماه خواهد برد.

در همین حال، اسپیس ایکس به جز ناسا مشتریان زیاد دیگری نیز دارد و به صورت دوره‌ای ماهواره‌هایی را برای سایر شرکت‌ها، مشتریان بین‌المللی و وزارت دفاع پرتاب می‌کند. اما بخش زیادی از پرتاب‌های این شرکت در سال جاری برای خودش خواهد بود. این شرکت هم اکنون در حال ساخت صورت فلکی ماهواره‌ای عظیم خود با نام استارلینک است که برای دسترسی به اینترنت برای کل کره زمین، باید هزاران ماهواره به مدار پایین تا متوسط زمین ارسال شود.

با این وجود، برنامه پروازهایی فضایی همیشه در حال تغییر است و هیچ تضمینی وجود ندارد که این شرکت به هدف 52 پرتاب خود در سال جاری دست پیدا کند. به عنوان مثال، ایلان ماسک مدیرعامل شرکت عنوان کرده بود که در سال 2021 تلاش دارند به 48 پرتاب برسند، اما در نهایت تنها 31 پرتاب فضایی توسط آن‌ها انجام شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی