ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کسب و کار

انویدیا رسما از خرید Arm منصرف شد؛ پرداخت غرامت 1.25 میلیارد دلاری به سافت‌بانک

سافت بانک با اشاره به «چالش‌های نظارتی مهم» به طور رسمی اعلام کرد که انویدیا دیگر قصد ندارد آرم (Arm) را به ارزش 40 میلیارد دلار خریداری کند. طبق بیانیه رسمی سافت بانک، انویدیا به ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۱۹ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۳:۰۰

سافت بانک با اشاره به «چالش‌های نظارتی مهم» به طور رسمی اعلام کرد که انویدیا دیگر قصد ندارد آرم (Arm) را به ارزش 40 میلیارد دلار خریداری کند.

طبق بیانیه رسمی سافت بانک، انویدیا به دلیل شکست در انجام معامله، 1.25 میلیارد دلار به این شرکت غرامت پرداخت خواهد کرد و «سایمون سگارز»، مدیرعامل آرم از سمت خود کناره‌گیری می‌کند تا «رنه هاس» که سال‌ها پیش بخش Arm انویدیا را مدیریت می‌کرد، به عنوان مدیرعامل جدید Arm فعالیت کند.

هاس در مصاحبه خود با TechCrunch توضیح می‌دهد:

«[سگارز] به نتیجه رسیده که در این مرحله از حرفه‌اش، زمان و انرژی لازم برای عمومی کردن شرکت و سایر موضوعات مربوط به آن چیزی نبوده که برای آن‌ها قرارداد امضا کرده است. بنابراین، او از سمت خود کناره‌گیری می‌کند و من جایگزین او خواهم شد.»

بیانیه انویدیا درباره لغو خرید آرم

انویدیا

انویدیا نیز در بیانیه‌ وب‌سایت خود، فسخ قرارداد را اعلام کرد و گفت با وجود «حسن نیت» هر دو شرکت، موانع نظارتی بزرگی درباره آن وجود دارد. با این حال «جنسن هوانگ»، مدیرعامل انویدیا در این بیانیه توضیح داد که این دو شرکت همچنان با هم همکاری نزدیکی خواهند داشت.

خرید Arm توسط انویدیا اولین بار در سال 2020 اعلام شد و اگر به نتیجه می‌رسید به یکی از بزرگترین معامله‌های این صنعت تبدیل می‌شد که طی آن انویدیا کنترل شرکتی را به دست می‌گرفت که معماری و مالکیت معنوی‌اش برای تمام تراشه‌های موبایل و تبلت ساخته شده یک اصل اساسی محسوب می‌شود.

با این حال، سافت بانک اکنون اعلام کرده که Arm در سال مالی که از اول آوریل آغاز خواهد شد، برای IPO (عرضه اولیه سهام) تلاش خواهد کرد.

خرید آرم توسط انویدیا از همان ابتدا و به محض اعلام عمومی، مورد توجه و بررسی بسیاری از نهادهای نظارتی جهان قرار گرفت. هوانگ مدیرعامل انویدیا‌ از همان ابتدا مجبور بود تا به صورت عمومی از تصمیم خود دفاع کند و در نهایت اعتراف کرد که این خرید بسیار بیشتر از چیزی که انتظار می‌رود طول خواهد کشید. علاوه بر این، کمیسیون تجارت فدرال آمریکا نیز با اشاره به نقض قوانین ضد انحصار از این خرید شکایت کرده بود.

اخبار مربوط به کناره‌گیری انویدیا از خرید Arm از هفته‌ها پیش منتشر شده بود و همچنین فایننشال تایمز نیز پیش از اعلام رسمی آن، اشاره کرده بود که انویدیا دیگر قصد خرید Arm را ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی