ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اندروید ۱۳
تکنولوژی

اولین پیش‌نمایش اندروید 13 آیکون‌های هماهنگ با تم را به برنامه‌های شخص ثالث می‌آورد

گوگل پیش‌تر در سومین بتای اندروید 12 قابلیت استفاده از سیستم تم پویا برای آیکون‌های خود را در اختیار کاربران قرار داده بود. حالا در اولین پیش‌نمایش اندروید 13 این ویژگی برای اپلیکیشن‌های شخص ثالث ...

گوگل پیش‌تر در سومین بتای اندروید 12 قابلیت استفاده از سیستم تم پویا برای آیکون‌های خود را در اختیار کاربران قرار داده بود. حالا در اولین پیش‌نمایش اندروید 13 این ویژگی برای اپلیکیشن‌های شخص ثالث عرضه شده و به کاربران اجازه می‌دهد بدون نیاز به نصب لانچرهای سفارشی، آیکون برنامه‌ها را تغییر دهند.

به گزارش وب‌سایت «اندروید پلیس»، توسعه‌دهندگان می‌توانند در پیش‌نمایش اول اندروید 13 برای حالت‌های دارک یا لایت سیستم و تم‌های مختلف آن آیکون‌های متفاوت بسازند. به عبارت دیگر، حالا اپلیکیشن‌های شخص ثالث هم می‌توانند آیکون خود را با توجه به والپیپر یا سبک رنگی رابط کاربری تغییر دهند. برای مثال، اگر از دارک مود استفاده کنید، آیکون‌ها تیره می‌شوند و اگر به لایت مود برگردید، می‌توانید آیکون روشن برنامه‌ها را ببینید.

پیش‌نمایش اول اندروید 13

اندروید 13 آیکون‌های هماهنگ با تم را اختیاری ارائه می‌کند

البته استفاده از آیکون‌های هماهنگ با تم اختیاری خواهد بود و اگر از این تغییر بصری استقبال نمی‌کنید، لازم نیست آن را فعال نمایید. اما اگر دوست دارید آیکون‌های پویا داشته باشید، کافیست انگشت خود را روی یک بخش خالی از صفحه نگه دارید، روی گزینه Wallpaper & style بزنید، سپس با اسکرول به پایین گزینه Themed icons را پیدا و فعال کنید.

گوگل به توسعه‌دهندگان توصیه کرده که پشتیبانی از آیکون‌های هماهنگ با تم را به برنامه‌های خود اضافه کنند. برای ارائه این آیکون‌ها کافیست توسعه‌دهندگان یک آیکون وکتور تک‌رنگ داشته باشند و کمی آن را تغییر دهند.

در پیش‌نمایش اول اندروید 13 به نظر نمی‌رسد که قابلیتی برای تبدیل خودکار آیکون‌ها وجود داشته باشد و بعید است که در آینده هم چنین قابلیتی به اندروید 13 اضافه شود. در نتیجه، هر برنامه‌ای که از این ویژگی پشتیبانی نکند، با ظاهر قبلی خود نشان داده خواهد شد و از طراحی کلی رابط کاربری متمایز می‌ماند.

در حال حاضر به جز اپلیکیشن‌های گوگل، برنامه دیگری از این قابلیت پشتیبانی نمی‌کند، اما بعید است که حتی در آینده نیز همه توسعه‌دهندگان این ویژگی را در اولویت کاری خود قرار دهند، به‌خصوص توسعه‌دهندگانی که برنامه‌های خود را بسیار دیر به‌روز می‌کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • abbasalim
    abbasalim | ۲۴ بهمن ۱۴۰۰

    یه سری زحمت اضافه الکی به دوش توسعه دهنده ها میندازن . تا بتونن یه ویژگی به اندروید اضافه کنن که وقتی اندروید ۱۳ میاد کسی نگه این باقبلی فرقی نداره

مطالب پیشنهادی