ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جی پی مورگان
تکنولوژی

جی‌پی مورگان، بزرگترین بانک آمریکا وارد متاورس شد

جی‌پی مورگان به عنوان بزرگ‌ترین بانک آمریکا در گامی بزرگ و حائز اهمیت وارد دنیای متاورس شد و مرکزی را در پلتفرم Decentraland افتتاح کرد. این شرکت می‌گوید بازار متاورس می‌تواند بازاری با درآمد سالانه ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

جی‌پی مورگان به عنوان بزرگ‌ترین بانک آمریکا در گامی بزرگ و حائز اهمیت وارد دنیای متاورس شد و مرکزی را در پلتفرم Decentraland افتتاح کرد. این شرکت می‌گوید بازار متاورس می‌تواند بازاری با درآمد سالانه 1 تریلیون دلاری باشد.

بانک جی‌پی مورگان به تازگی در گزارشی اعلام کرد که شرکت‌ها می‌توانند انتظار رویارویی با چه تجارت‌هایی را در متاورس داشته باشند. این بانک پس از انتشار این گزارش، همچنین از افتتاح مرکز Onyx در مجتمع تجاری Metajuku واقع در جهان «دیسنترالند» خبر داد.

بازدیدکنندگان با رفتن به این مرکز شاهد یک ببر و پرتره دیجیتالی «جیمی دایمون»، مدیرعامل جی‌پی مورگان خواهند بود. همچنین، اگر بازدیدکنندگان به طبقه دوم این ساختمان بروند، می‌توانند ارائه‌ای از سوی مدیران جی‌پی مورگان درباره اقتصاد بازار رمزارزها را ببینند.

جی‌پی مورگان در دیسنترالند

جی‌پی مورگان: متاورس می‌تواند درآمد 1 تریلیون دلاری داشته باشد

در گزارش این بانک آمده است: «متاورس احتمالا در سال‌های آینده به نحوی در همه بازارها نفوذ می‌کند و تخمین زده می‌شود که ارزش درآمدهای سالانه آن بیش از 1 تریلیون دلار باشد.» به‌علاوه، گفته شده که بازار محصولات مجازی در حال حاضر سالانه 54 میلیارد دلار درآمد دارد که دو برابر رقم درآمدهای بازار موسیقی است.

جی‌پی مورگان می‌گوید میانگین قیمت زمین‌های مجازی در بازه زمانی ژوئن تا دسامبر سال 2021 از 6 به 12 هزار دلار رسید. اکنون پیش‌بینی می‌شود که هزینه صرف شده برای تبلیغات درون بازی در این فضا تا سال 2027 به 18.4 میلیارد دلار برسد.

بزرگ‌ترین بانک آمریکا می‌گوید نرخ پذیرش متاورس در جریان عامه توسط برندهای بزرگ سرعت بیشتری پیدا کرده است. شرکت‌هایی مثل آدیداس و نایکی به دنبال تولید هرچه بیشتر محصولات مبتنی بر NFT هستند و حتی شرکتی مثل سامسونگ یکی از فروشگاه‌های خود را در متاورس شبیه‌سازی و اخیرا رویداد گلکسی آنپکد را در آن برگزار کرده بود.

با این حال در بخشی از گزارش جی‌پی مورگان به بازارگرمی‌های بیش از اندازه درباره متاورس هم پرداخته شده است: «به‌رغم هیجان زیادی که درباره قابلیت‌های متاورس وجود دارد، به منظور استفاده از حداکثر توانمندی‌های این فضا در زمینه برقراری تعامل، جامعه‌سازی و تجارت، هنوز باید منتظر توسعه بخش‌های کلیدی این دنیا و به بالغ شدن آن‌ها باشیم.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی