ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

واکسن کرونا
علمی

سازمان غذا و داروی آمریکا نیاز به دوز چهارم واکسن کرونا در پاییز آینده را بررسی می‌کند

سازمان غذا و داروی آمریکا از همین حالا بررسی‌های خود را آغاز کرده تا تصمیم بگیرد که مردم در فصل پاییز سال 2022 به دوز تقویتی دیگری از واکسن کرونا نیاز دارند یا نه. این ...

سازمان غذا و داروی آمریکا از همین حالا بررسی‌های خود را آغاز کرده تا تصمیم بگیرد که مردم در فصل پاییز سال 2022 به دوز تقویتی دیگری از واکسن کرونا نیاز دارند یا نه. این سازمان همچنین می‌خواهد مشخص کند که آیا این واکسن مثل واکسن آنفلوانزا قرار است به‌صورت سالانه تجدید شود یا خیر.

به گزارش وال استریت ژورنال، منابع آگاه می‌گویند سازمان غذا و داروی آمریکا می‌خواهد درباره تزریق دومین دوز تقویتی از واکسن mRNA فایزر/بیون‌تک و مدرنا تصمیم‌گیری کند. به‌علاوه، گفته شده که رگولاتورها مشخص خواهند کرد که تزریق دوز چهارم واکسن کرونا می‌تواند آغازی بر واکسیناسیون سالانه باشد یا نه.

بازه زمانی پاییز از آن جهت اهمیت دارد که بسیاری از مردم از گذشته در این فصل واکسن سالانه آنفلوانزا را دریافت می‌کردند. در نتیجه، احتمالش بیشتر است که در همان بازه زمانی آماده دریافت واکسن سالانه کرونا باشند. با این حال، یک منبع آگاه گفته هنوز هیچ تصمیمی قطعی نشده است. اگر سویه جدید ظهور پیدا کند، این احتمال وجود دارد که دوز تقویتی بعدی زودتر عرضه شود.

واکسن کرونا

واکسن کرونا سالانه می‌شود؟

برنامه‌ریزی برای دوز چهار و شروع دوزهای سالانه هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و پیش از تصمیم‌گیری نهایی باید به چند سوال مهم پاسخ داد. اولین سوال این است که آیا دوز چهارم برای همه شهروندان لازم خواهد بود یا فقط گروه‌های در معرض خطر از جمله سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای باید آن را دریافت کنند.

افزون بر این، منابع آگاه به ماجرا به وال استریت ژورنال گفته‌اند مشخص نیست که دوز تقویتی بعدی باید به‌طور اختصاصی سویه امیکرون را هدف قرار دهد یا فرمول متفاوتی داشته باشد. همچنین تحقیقاتی که در حال حاضر در دست اجرا قرار دارد، باید نشان دهد که آیا دوز چهارم می‌تواند سیستم ایمنی افراد را به شکل قابل توجهی تقویت کند و از خطرات ابتلا به ویروس بکاهد یا خیر.

محققان بر سر لزوم استفاده از دوز چهارم برای پیشگیری از ابتلا به امیکرون و سویه‌های احتمالی بعدی اختلاف‌نظر دارند. ظاهرا تا زمانی که پاسخ این سوالات مشخص نشود، نمی‌توانیم برنامه‌ریزی بلندمدت و دقیقی داشته باشیم.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی