واتس‌اپ روی رابط کاربری جدیدی برای تماس‌های صوتی کار می‌کند

واتس‌اپ روی رابط کاربری جدیدی برای تماس‌های صوتی کار می‌کند

واتس‌اپ چند وقتی است که مشغول بهینه‌سازی تجربه تماس‌های صوتی شده است. نسخه بتای جدید این پیام‌رسان نشان می‌دهد که احتمالا یک به‌روزرسانی جدید برای رابط کاربری تماس‌های صوتی در راه است.

به گزارش وب‌سایت WABetaInfo، واتس‌اپ نسخه 22.5.0.70 در هنگام برقراری تماس‌های صوتی یک رابط کاربری جدید دارد. این رابط فعلا فقط در دسترس شمار کمی از آزمایش‌کنندگان نسخه بتا قرار گرفته است. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، رابط بخش تماس‌ها به‌خصوص در هنگام برقراری تماس‌های گروهی بهتر شده است.

واتس‌اپ

نکته جالب بعدی این است که واتس‌اپ اخیرا برای پیام‌های صوتی شکل موج به نمایش در می‌آورد. به نظر می‌رسد که این شکل موج‌ها قرار است به‌صورت همزمان برای تماس‌ها هم نمایش داده شوند. با کمک این قابلیت می‌توانید به راحتی متوجه شوید که چه کسی در حال صحبت کردن است.

وب‌سایت WABetaInfo می‌گوید واتس‌اپ همچنین می‌خواهد در بخش تماس‌های صوتی از والپیپرها پشتیبانی کند، اما ظاهرا در حال حاضر امکان ویرایش این والپیپرها وجود ندارد.

واتس‌اپ بر رمزنگاری دوطرفه تاکید می‌کند

این پیام‌رسان همچنین روی قابلیت جدید دیگری به عنوان شاخص رمزنگاری دوطرفه کار می‌کند. احتمالا می‌دانید که همه پیام‌های واتس‌اپ چند سالی است که با سیستم رمزنگاری دوطرفه ایمن می‌شوند. این رمزنگاری در تمام طول مسیر پیام‌ها را بین فرستنده و گیرنده کدگذاری می‌کند و فقط خود طرفین امکان مشاهده پیام‌ها را دارند.

حالا این شرکت متعلق به فیسبوک سعی دارد از طریق شاخصی نشان دهد که پیام‌ها با این رمزنگاری ایمن شده‌اند و هیچ‌کس نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. مدیران واتس‌اپ از این طریق می‌خواهند مزیت‌های پیام‌رسان خود را به کاربران نشان دهند تا شاید از این طریق بتوانند شمار بیشتری از کاربران خود را حفظ کنند.

این اپلیکیشن چند روز پیش بالاخره قابلیت پخش پیام‌های صوتی بدون نیاز به باز نگه داشتن صفحه چت را به نسخه iOS خود اضافه کرد. تا پیش از این پخش پیام‌ها در صورت خروج از صفحه چت متوقف می‌شد.

نظرات ۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.