ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نینتندو سوئیچ
کسب و کار

فروش نینتندو از زمان معرفی کنسول سوییچ به 60 میلیارد دلار رسید

نینتندو سوییچ همواره در فهرست پرفروش‌ترین‌ها حضور داشته و حالا اعلام شده که مجموع رقم درآمد حاصل از این کنسول و بازی‌های آن از زمان عرضه در سال 2017 به حدود 60 میلیارد دلار رسیده ...

نینتندو سوییچ همواره در فهرست پرفروش‌ترین‌ها حضور داشته و حالا اعلام شده که مجموع رقم درآمد حاصل از این کنسول و بازی‌های آن از زمان عرضه در سال 2017 به حدود 60 میلیارد دلار رسیده است. سوییچ دسامبر 2021 از نظر فروش خود سوییچ همه کنسول‌های قبلی نینتندو را پشت سر گذاشته بود.

بر اساس داده‌های گزارش مالی نینتندو در فصل سوم 2022، این شرکت از حدود پنج سال پیش که سوییچ رسما وارد بازار شد، تاکنون 59.8 میلیارد دلار درآمد داشته است. به لحاظ فنی، این رقم شامل فروش کنسول Wii U و 3DS هم می‌شود، اما از آن‌جایی که فروش این دو کنسول با ورود سوییچ به بازار فوق‌العاده کاهش یافت، می‌توانیم اکثر این درآمد را متوجه کنسول و بازی‌های آن سوییچ بدانیم.

نینتندو سوییچ پایه پرفروش‌ترین مدل بوده است

نینتندو برخلاف سایر تولیدکنندگان کنسول‌های بازی، سوییچ را با سود می‌فروشد. این شرکت در واقع بخش عمده درآمد خود را از فروش سخت‌افزار به دست می‌آورد چون 33.16 میلیارد دلار از این درآمد 60 میلیاردی مربوط به کنسول‌ها بوده. از این میان، بخش عمده فروش سوییچ‌ها با 81.68 میلیون دستگاه از مدل پایه، 17.87 میلیون دستگاه از مدل سوییچ لایت و 3.99 میلیون دستگاه از مدل OLED حاصل شده است. از سوی دیگر، نینتندو 26.63 میلیارد دلار از درآمدهای خود را از راه فروش نرم‌افزار شامل بازی‌ها به دست آورده است.

نمودار فروش نینتندو

حالا اگرچه سوییچ به‌زودی وارد شش سالگی می‌شود، ولی اثری از افت فروش سخت‌افزار و یا نرم‌افزارهای آن قابل مشاهده نیست. این کنسول در سه‌ماهه سوم 2021 از نظر فروش صرفا در جایگاهی پشت سر فصل مالی سوم 2020 قرار گرفته که تحت تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بود.

به‌علاوه، در خبر دیگری گفته شده که بازی Wii Sports قرار است برای سوییچ‌ها عرضه شود. البته این بازی در دسترس کاربران سوییچ لایت قرار نمی‌گیرد چون کنسول آن‌ها فاقد Joy Cons است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی