ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

متاورس
تکنولوژی

سامسونگ روی توسعه هدست XR جدیدی برای ورود به متاورس کار می‌کند

در چند وقت گذشته، تیتر اصلی بسیاری از سایت‌های خبری اپل بوده که با توسعه هدست واقعیت ترکیبی خود برای ورود به دنیای متاورس تلاش می‌کند. حالا مدیرعامل سامسونگ اشاره کرده که این شرکت در ...

در چند وقت گذشته، تیتر اصلی بسیاری از سایت‌های خبری اپل بوده که با توسعه هدست واقعیت ترکیبی خود برای ورود به دنیای متاورس تلاش می‌کند. حالا مدیرعامل سامسونگ اشاره کرده که این شرکت در حال ساخت هدستی برای ورود به دنیای متاورس است.

«هان جونگ هی» مدیرعامل سامسونگ الکترونیکس در کنگره جهانی موبایل 2022 به ساخت یک هدست واقعیت گسترش یافته (extended reality) یا هدست XR جدید اشاره کرده که با پلتفرم‌های متاورس کار می‌کند. هان در صحبت خود با خبرنگاران گفت:

دستگاه‌های مرتبط با متاروس اکنون به موضوع هیجان‌انگیزی تبدیل شده‌اند، بنابراین ما برای کنار آمدن با این روند، کاری را به صورت جدی آغاز کرده‌ایم که زمان زیادی طول نخواهد کشید.

چالش‌های پیش رو سامسونگ برای ورود به متاورس

متاورس

در حالی که هنوز هیچ جزئیاتی در مورد زمان ساخت هدست واقعیت افزوده سامسونگ منتشر نشده است، این شرکت اولین محصول پوشیدنی روی سر خود را سه سال پیش معرفی کرده بود. سامسونگ در تلاش‌های قبلی خود محصولاتی را تحت برندهای Odyssey و Gear VR به بازار عرضه کرده بود اما در آن زمان اصطلاح متاروس به اندازه فعلی مورد توجه قرار نداشت.

از سویی دیگر اپل حضور بسیار فعالی در زمینه هدست‌های واقعیت افزوده داشته و عملکرد ضعیف سامسونگ به عنوان یکی از رقبا اصلی کوپرتینویی‌ها در گذشته مورد انتقادات زیادی قرار گرفته است. در همین حال گوگل نیز هم اکنون در حال توسعه دستگاه واقعیت افزوده خود است و انتظار می‌رود سال 2024 وارد بازار شود

هرچند هنوز چیزی به صورت رسمی تایید نشده و باید منتظر ارائه اخبار رسمی بیشتری باشیم، این احتمال وجود دارد که سامسونگ هدست خود را با برند گلکسی وارد بازار کند و به عنوان عامل پیوند دهنده بین سری گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های این شرکت عمل کند، زیرا سامسونگ برای اولین برا قصد دارد تجربه خود در دنیای متاورس را آغاز کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی