ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

وارن بافت
کسب و کار

وارن بافت بیش از 100 میلیارد دلار از سهام اپل درآمد کسب کرده است

«وارن بافت» سرمایه‌گذار آمریکایی که هم اکنون به عنوان ششمین فرد ثروتمند جهان شناخته می‌شود، از زمانی که برای اولین بار در سال 2016 روی اپل سرمایه‌گذاری کرد، بازدهی 100 میلیارد دلاری از سهام غول ...

«وارن بافت» سرمایه‌گذار آمریکایی که هم اکنون به عنوان ششمین فرد ثروتمند جهان شناخته می‌شود، از زمانی که برای اولین بار در سال 2016 روی اپل سرمایه‌گذاری کرد، بازدهی 100 میلیارد دلاری از سهام غول فناوری را تجربه کرده است.

شرکت «برکشیر هاتاوی» متعلق به بافت، اولین بار خرید سهام اپل را در سال 2016 آغاز کرد. طبق گزارش CNBC در اواسط سال 2018، او 5 درصد از سهام غول فناوری مستقر در کوپرتینو را با هزینه کل 36 میلیارد دلاری جمع آوری کرده است. از آن زمان، قیمت سهام اپل سر به فلک کشیده و بازدهی 100 میلیارد دلاری روی کاغذ را برای بافت به همراه دارد، زیرا سرمایه‌گذاری او در اپل به بیش از 160 میلیارد دلار افزایش یافته است.

مقایسه سرمایه‌گذاری وارن بافت در اپل با کوکاکولا

وارن بافت

رشد اپل باعث شده تا بسیاری از تحلیلگران، سرمایه‌گذاری‌های بافت در شرکت سازنده آیفون را با یکی از سرمایه‌گذاری‌های افسانه‌ای‌تر او یعنی کوکاکولا مقایسه کنند.

بافت از سال 1988 شروع به خرید سهام کوکاکولا کرده و سهام این شرکت از آن زمان تاکنون بیش از 2000 درصد افزایش یافته است. در حال حاضر، غول تولید نوشیدنی، از نظر میزان ارزش بازار سرمایه در جایگاه چهارم سرمایه‌گذاری‌های برکشیر هاتاوی قرار دارد و این شرکت 400 میلیون سهم آن را خریداری کرده است.

سرمایه‌گذاری 91 ساله یکی از طرفداران بزرگ اپل محسوب می‌شود و اکنون این شرکت را یکی از «چهار غول» بزرگ جهان می‌داند که کسب و کار شرکت‌های هلدینگ او را هدایت می‌کند. اپل همچنین نقش مهمی در کمک به برکشایر هاتاوی برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا داشته است.

به گفته «جیمز شاناهان» تحلیلگر شرکت سرمایه‌گذاری ادوارد جونز، اپل برای برکشایر تبدیل به یک موفقیت چشمگیر شده است. زیرا بافت بیشتر دارایی فعلی خود را زمان خریداری کرد که سهام اپل حدود یک چهارم قیمت فعلی بازار هزینه داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی