ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیسبوک توییتر
تکنولوژی

روسیه به‌صورت سراسری فیسبوک و توییتر را فیلتر کرد

روسیه در اقدامی تلافی‌جویانه در پاسخ به محدود شدن رسانه‌های این کشور در شبکه‌های اجتماعی، دسترسی به فیسبوک را به‌طور کامل مسدود کرد. رگولاتور ارتباطات روسیه در ادامه از فیلتر شدن توییتر خبر داد و ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

روسیه در اقدامی تلافی‌جویانه در پاسخ به محدود شدن رسانه‌های این کشور در شبکه‌های اجتماعی، دسترسی به فیسبوک را به‌طور کامل مسدود کرد. رگولاتور ارتباطات روسیه در ادامه از فیلتر شدن توییتر خبر داد و طبق گزارش‌ها به نظر می‌رسد که یوتیوب هم فیلتر شده است.

فیسبوک و اینستاگرام به موجب تحریم و درخواست اتحادیه اروپا، دسترسی به دو رسانه دولتی روسیه یعنی «راشا تودی» و «اسپوتنیک» را در این قاره و البته در بریتانیا مسدود کردند. این اتفاق واکنش رگولاتور ارتباطات روسیه را به دنبال داشت.

رگولاتور روسیه می‌گوید فیسبوک از اکتبر سال 2020 در 26 مورد علیه رسانه‌های این کشور دست به اقدام تبعیض‌آمیز زده و دسترسی سرویس‌هایی مثل راشا تودی و RIA را محدود کرده است. این رگولاتور هفته گذشته به‌صورت محدود فیسبوک را فیلتر کرد و مدعی شد که این شرکت قوانین و آزادی‌های شهروندان روسیه را نقض کرده است.

فیسبوک روسیه

«نیک کلگ»، مدیر امور جهانی متا، کمپانی مادر فیسبوک در پاسخ به این اتفاق گفت فیلتر این شبکه اجتماعی دسترسی میلیون‌ها روسی به اطلاعات قابل اطمینان و بستر ارتباط با دوستان و خانواده را از بین می‌برد. او افزود: «تمام تلاش خود را می‌کنیم تا دسترسی به سرویس‌هایمان آزاد شود و همه بتوانند به شکلی ایمن به ابراز عقاید و هماهنگی برای انجام اقدامات مختلف بپردازند.»

روسیه توییتر را هم فیلتر کرده است

افزون بر این، سرویس بررسی وضعیت اینترنت GlobalCheck می‌گوید سرویس‌دهندگان اینترنت روسیه توییتر را هم فیلتر کرده‌اند. سخنگوی این شبکه اجتماعی اذعان کرده که از گزارش‌های فیلترینگ آگاه است اما هنوز تفاوت خاصی را نسبت به وضعیت قبلی در دسترسی به سرویس‌های خود مشاهده نکرده است. سیستم‌های «گلوبال‌چک» همچنین نشان می‌دهد که یوتیوب هم در روسیه فیلتر شده است.

یوتیوب روسیه

مسدودسازی این دو شبکه اجتماعی در شرایطی انجام شده که روسیه به تازگی لایحه‌ای برای جرم‌انگاری نشر گزارش‌های نادرست را به تصویب رسانده است. این لایحه که به امضای ولادیمیر پوتین هم رسیده، افراد را به خاطر نشر این گزارش‌ها تا حداکثر 15 سال به زندان محکوم می‌کند. به دنبال تصویب این قانون، شماری از رسانه‌ها از توقف فعالیت تا انجام بررسی‌های بیشتر خبر دادند. CNN، بلومبرگ و BBC از جمله این خبرگزاری‌ها هستند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
  • Soheil keshavarz
    Soheil keshavarz | ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

    😡 😡

  • afsds sasbvd
    afsds sasbvd | ۱۴ اسفند ۱۴۰۰

    خوبه

مطالب پیشنهادی