ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

مایکروسافت نیوانس
کسب و کار

مایکروسافت با جلب رضایت رگولاتورها معامله 20 میلیارد دلاری نیوانس را نهایی کرد

مایکروسافت حدود یک سال پیش از قراردادی به ارزش 20 میلیارد دلار برای تصاحب شرکت نیوانس (Nuance) خبر داد. ولی با توجه به افزایش سخت‌گیری‌ها علیه غول‌های دره سیلیکون این معامله هم در هاله‌ای از ...

مایکروسافت حدود یک سال پیش از قراردادی به ارزش 20 میلیارد دلار برای تصاحب شرکت نیوانس (Nuance) خبر داد. ولی با توجه به افزایش سخت‌گیری‌ها علیه غول‌های دره سیلیکون این معامله هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. اهالی ردموند حالا امروز اعلام کرده‌اند که با جلب رضایت رگولاتورها توانسته‌اند معامله خود را نهایی کنند.

«ساتیا نادلا»، مدیرعامل مایکروسافت در یک بیانیه ویدیویی اعلام کرد که نیوانس به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در استفاده از هوش مصنوعی در حوزه سلامت به زیرمجموعه آن‌ها پیوسته است. نادلا گفت: «ما با همکاری یکدیگر وارد آینده‌ای مبتنی بر خروجی‌های حاصل از هوش مصنوعی خواهیم شد که در آن متخصصان سلامت می‌توانند زمان بیشتری را با بیماران بگذرانند و کمتر درگیر ثبت اطلاعات باشند.»

مدیرعامل مایکروسافت گفت این همکاری موجب انتقال جریان‌های کاری کلیدی به فضای ابری می‌شود. این دو شرکت قرار است از توان هوش مصنوعی برای کمک به سازمان‌های مختلف استفاده کنند و تجربه مشتریان آن‌ها را ارتقا دهند.

مایکروسافت نیوانس

همکاری مایکروسافت و نیوانس از حوزه سلامت فراتر می‌رود

بیانیه نادلا نشان می‌دهد که مایکروسافت می‌خواهد از فناوری‌های نیوانس در حوزه‌هایی فراتر از حوزه سلامت استفاده کند. این شرکت با استفاده از منابع ابری قدرتمند خود راهکارهایی ایجاد خواهد کرد که احتمالا در بخش امور مالی، خرده‌فروشی‌ها و مخابرات هم استفاده می‌شود.

این معامله چند ماه پیش ابتدا از وزارت دادگستری آمریکا تاییدیه گرفت. مایکروسافت بعد به سراغ اتحادیه اروپا رفت تا نظر رگولاتورها را جلب کند. در پایان، آخرین مانع سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) بود که با صدور مجوز شرایط نهایی شدن این معامله را فراهم کرد. CMA در بیانیه‌ای در این باره گفت:

«سازمان رقابت و بازار (CMA) دریافته که خرید شرکت نیوانس توسط مایکروسافت به شکلی تاثیرگذار بر مشکل کاهش قدرت رقابت در بازار دامن نمی‌زند.»

با این حساب، نیوانس حالا در یکی از بزرگ‌ترین خریدهای زمان مدیریت نادلا به زیرمجموعه این غول دره سیلیکون می‌آید تا ادامه مسیر خود را با کمک منابع عظیم آن‌ها طی کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی