ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اینترنت
تکنولوژی

یکی از بزرگترین تامین‌کنندگان ترافیک اینترنت جهان، سرویس‌هایش را در روسیه قطع کرد

شرکت Cogent Communications که حدود 25 درصد از ترافیک اینترنت کل جهان را فراهم می‌کند، در واکنش به حمله روسیه به اوکراین، قطع ارتباط با کسب و کارهای روسیه را آغاز کرده است. این شرکت ...

شرکت Cogent Communications که حدود 25 درصد از ترافیک اینترنت کل جهان را فراهم می‌کند، در واکنش به حمله روسیه به اوکراین، قطع ارتباط با کسب و کارهای روسیه را آغاز کرده است. این شرکت گفته هدف آن‌ها جلوگیری از حملات سایبری کرملین و نشر اطلاعات گمراه‌کننده درباره جنگ است.

به گزارش واشنگتن پست، «دیو شیفر»، مدیرعامل Cogent در مصاحبه‌ای در این باره گفت: «هدف ما این است که هیچ‌کس آسیب نبیند. می‌خواهیم دولت روسیه ابزار دیگری در این جنگ نداشته باشد.» او تاکید کرد که اتخاذ این تصمیم کار سختی بوده است. این شرکت اذعان کرده که به خاطر تحریم‌های اقتصادی و شرایط امنیتی نامعلوم در این کشور دست به این کار زده و البته از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه دو رسانه «راشا تودی» و «اسپوتنیک» تبعیت می‌کند. با این حال Cogent قرار است به سرویس‌دهی در اوکراین ادامه دهد.

اینترنت

تصمیم Cogent چه تبعاتی برای اینترنت روسیه در پی دارد؟

اقدام Cogent احتمالا باعث اختلال و کاهش سرعت اینترنت در روسیه خواهد شد. از میان مشتریان روسی این شرکت می‌توان از شرکت مخابرات دولتی Rostelecom، یکی از بزرگ‌ترین سرویس‌دهندگان اینتر‌نت روسیه و دو اپراتور موبایل Megafon و Veon نام برد.

بعضی از کارشناسان نگرانند که این تصمیم مانع از دسترسی شهروندان روسیه به اطلاعات منابع مستقل و خارج از کرملین شود. «میخایل کلیمارف»، مدیر انجمن حفاظت از اینترنت روسیه می‌گوید: «می‌خواهم به تمام مردمان جهان بگویم که اگر اینترنت روسیه را قطع کنید، با این کار دسترسی 140 میلیون نفر به حداقل بخشی از حقیقت را از بین می‌برید. تا زمانی که اینترنت وجود دارد، مردم می‌توانند حقیقت را ببینند. [اما] زمانی که اینترنتی وجود نداشته باشد، تمام مردم روسیه فقط به پروپاگاندای این کشور گوش خواهند داد.»

گفتنی است که روسیه تاکنون دسترسی به فیسبوک و توییتر را به‌صورت سراسری مسدود کرده است، و احتمالا ویکی‌پدیا هم به‌زودی از دسترس خارج خواهد شد. در گزارش‌ها گفته شده بود که یوتیوب هم اختلالاتی داشته است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی