ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اوریون ناسا
علمی

نام خود را بطور رایگان با ماموریت آرتمیس 1 ناسا به دور ماه بفرستید

اگر فکر می‌کنید که فضانورد شدن خیلی از دور از دسترس‌تان به نظر می‌رسد، حداقل می‌توانید نام خودتان را به فضا بفرستید. ناسا از مردم دعوت کرده تا به وب‌سایت این سازمان بروند و نام ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۳۰

اگر فکر می‌کنید که فضانورد شدن خیلی از دور از دسترس‌تان به نظر می‌رسد، حداقل می‌توانید نام خودتان را به فضا بفرستید. ناسا از مردم دعوت کرده تا به وب‌سایت این سازمان بروند و نام خود را روی یک فلش درایو ذخیره کنند تا در ماموریت آرتمیس 1 به مدار ماه فرستاده شود.

ناسا چند ماه دیگر فضاپیمای بدون سرنشین «اوریون» را به دور ماه می‌فرستد و آن را به زمین برمی‌گرداند. این ماموریت در واقع برای آزمایش «سیستم پرتاب فضایی» (SLS) بزرگ ناسا طراحی شده که قرار است فضانوردان این سازمان را به ماه و سایر مقصدهای دوردست فضایی بفرستد. اوریون قبلا یک بار در ماه دسامبر 2014 سوار بر موشک «دلتا 4 هِوی» شرکت ULA به مدار زمین رفته بود.

چگونه در ماموریت آرتمیس 1 ناسا ثبت نام کنیم؟

اگر می‌خواهید نام خود را برای گردشی دور ماه روانه فضا کنید، کافیست به وب‌سایت ناسا بروید و روی دکمه Get Boarding Pass کلیک کنید. حالا در فرمی که روبروی شماست، نام، نام خانوادگی و یک عدد 4 تا 7 رقمی دلخواه را بنویسید. در پایان کارت پرواز شما صادر می‌شود و با یک کلیک می‌توانید آن را ذخیره کنید. برای دسترسی مجدد به اطلاعات پرواز عدد وارد شده را به خاطر بسپارید.

پرواز ناسا به ماه

اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، آرتمیس 1 ناسا چند روز پس از پرتاب به زمین برمی‌گردد. سپس در ماموریت آرتمیس 2 همین مسیر با سرنشینان انسانی طی خواهد شد. در ادامه، آرتمیس 3 برای سال 2025 برنامه‌ریزی شده و قرار است اولین زن و اولین فرد رنگین‌پوست را روی سطح ماه فرود بیاورد. این ماموریت اولین فرود انسان بر سطح ماه پس از آخرین ماموریت از سری آپولو در سال 1972 خواهد بود.

ناسا می‌گوید برنامه آرتمیس تعهد و توانایی‌های این سازمان در گسترش فعالیت‌های بشری بر روی ماه و فراتر از آن را نشان خواهد داد. این سازمان همچنین می‌خواهد در مسیر پیچیده ساخت پایگاه برای حضور بلندمدت انسان در ماه قدم بردارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی