ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

جنگ سایبری روسیه و اوکراین
تکنولوژی

وب‌سایت‌های اوکراین به‌صورت بی‌وقفه تحت حمله سایبری روسیه قرار دارند

مرجع ناظر بر امنیت سایبری در کی‌یف می‌گوید وب‌سایت‌های اوکراینی از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به این کشور، به‌‌صورت مداوم تحت حمله سایبری قرار داشته‌اند. هکرهای روسی در این حملات سایت‌های شخصیت‌ها و سازمان‌های ...

مرجع ناظر بر امنیت سایبری در کی‌یف می‌گوید وب‌سایت‌های اوکراینی از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه به این کشور، به‌‌صورت مداوم تحت حمله سایبری قرار داشته‌اند. هکرهای روسی در این حملات سایت‌های شخصیت‌ها و سازمان‌های اوکراینی را هدف قرار داده و قصد از کار انداختن آن‌ها را داشته‌اند.

به گزارش رویترز، «سرویس دولتی ارتباطات ویژه و حفاظت از اطلاعات اوکراین» در پستی در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: «هکرهای روسیه بی‌وقفه در حال حمله به منابع اطلاعاتی اوکراین هستند.» این سازمان مدعی است که وب‌سایت‌های متعلق به ریاست جمهوری، پارلمان، کابینه، وزارت دفاع و وزارت امور داخلی از جمله اهداف هکرها بوده‌اند.

مهاجمان با استفاده از حملات منع سرویس (DDoS) سعی داشتند حجم بالایی از ترافیک را روانه این سایت‌ها کنند تا آن‌ها را از کار بیندازند. با این حال، اوکراین اعلام کرده که سایت‌ها هنوز در برابر این حملات ایستاده‌اند و از دسترس خارج نشده‌اند. این سازمان می‌گوید: «مقاومت خواهیم کرد! چه در میدان مبارزه و چه در فضای سایبری!»

جنگ سایبری روسیه و اوکراین

اوکراین هم به روسیه پاسخ داده است

وزارت امور خارجه اوکراین به درخواست رسانه‌ها برای اظهارنظر در این مورد پاسخی نداده است. روسیه در گذشته حمایت از حملات سایبری از جمله در مورد انتخابات آمریکا را رد کرده بود. گفتنی است که وب‌سایت‌های روسی هم تحت حملات DDoS قرار داشته‌اند. اوکراین از هکرهای زیرزمینی خود خواسته بود تا به دفاع از زیرساخت‌های مهم این کشور کمک کنند و عملیات‌هایی را برای جاسوسی سایبری از نیروهای روسیه انجام دهند.

«مرکز ملی هماهنگی حوادث کامپیوتری روسیه» جمعه همین هفته در گزارشی اعلام کرد که منابع اطلاعاتی این کشور تحت حملات کامپیوتری سنگینی قرار داشته‌اند.

پیش‌تر در گزارش‌ها گفته شده بود که حملات سایبری علیه اوکراین بخشی از خدمات این کشور از جمله در ایستگاه‌های مرزی را با اختلال مواجه کرده است. حمله به یک ایستگاه مرزی که شباهت بالایی به حمله به سایر وزارت‌خانه‌ها داشت، موجب معطلی افرادی شد که قصد داشتند این کشور را به سمت رومانی ترک کنند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی