ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

جو بایدن احتمالا به‌زودی فرمان اجرایی مرتبط با رمزارزها را صادر می‌‌کند

به دنبال افزایش فشار تحریم‌ها بر روسیه و نگرانی در مورد دور زدن تحریم‌ها با استفاده از رمزارزها، جو بایدن ریاست جمهوری ایالات متحده این هفته ظاهرا فرمان اجرایی را برای مشخص کردن استراتژی دولت ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰

به دنبال افزایش فشار تحریم‌ها بر روسیه و نگرانی در مورد دور زدن تحریم‌ها با استفاده از رمزارزها، جو بایدن ریاست جمهوری ایالات متحده این هفته ظاهرا فرمان اجرایی را برای مشخص کردن استراتژی دولت در ارتباط را ارزهای دیجیتال را صادر می‌کند.

شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) به موسسه‌های مالی هشدار داده بود که مراقب تلاش‌های روسیه برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده در واکنش به حمله نظامی روسیه به اوکراین باشند.

برخی منابع آگاه اکنون می‌گویند درنهایت جو بایدن در این هفته قصد دارد فرمان اجرایی را در ارتباط با رمزارزها صادر کند و استراتژی‌ها در مورد وضع قوانین ارزهای دیجیتال مشخص شود.

فرمان اجرایی جو بایدن در مورد رمزارزها

بلومبرگ با انتشار گزارشی اعلام کرد که برخی منابع آگاه که تمایل نداشتند نامشان فاش شود می‌گویند با صدور فرمان اجرایی جو بایدن احتمالا سازمان‌های فدرال موظف می‌شوند تا تغییراتی احتمالی در قوانین ارزهای دیجیتال اعمال کنند. همچنین یکی از موضوعاتی که احتمال دارد مورد توجه قرار گیرد بررسی تاثیر رمزارزها بر اقتصاد و امنیت ملی این کشور خواهد بود.

از سال گذشته میلادی موضوع فرمان اجرایی در  جریان بود و حتی انتظار می‌رفت زودتر صادر شود که به تعویق افتاد. اکنون گفته می‌شود با توجه به حمله نظامی روسیه به اوکراین و فشار تحریم‌ها و بررسی موضوع دور زدن آنها لزوم صدور چنین فرمانی بیش از پیش مورد توجه قرار دارد.

در این فرمان اجرایی همچنین انتظار می‌رود که موضوع ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) مورد توجه قرار گیرد. فدرال رزرو انتشار این رمزارز را مطالعه می‌کند و هنوز موضع روشنی در مورد آن معلوم نشده است.

باید دید در این فرمان اجرایی ایالات متحده چه استراتژی‌هایی را در مورد ارزهای دیجیتال مورد توجه قرار می‌دهد. تنش‌های روسیه و اکراین باعث شده تا این فرمان اجرایی که قرار بود ماه فوریه صادر شود و به تعویق افتاد مجددا مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی