ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

ایلان ماسک
کسب و کار

ایلان ماسک می‌خواهد به کنترل SEC روی توییت‌هایش پایان دهد

ایلان ماسک از یک قاضی فدرال خواسته توافق سال 2018 با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را ملغی کند. SEC در این توافق از ماسک خواسته بود قبل از انتشار توییت‌هایی که به ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۱۸ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰

ایلان ماسک از یک قاضی فدرال خواسته توافق سال 2018 با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را ملغی کند. SEC در این توافق از ماسک خواسته بود قبل از انتشار توییت‌هایی که به تسلا مربوط است، آن‌ها را به تایید وکلای این شرکت برساند.

مدیرعامل تسلا با توسل به قاضی «الیسون نیتن» از منطقه منهتن قصد دارد با لغو توافق قبلی با SEC آزادی عمل بیشتری به دست آورد. او همچنین خواستار باطل شدن درخواست SEC مبنی بر ارائه مدرک تایید تسلا پیرامون نظرسنجی فروش سهام این شرکت در صفحه شخصی خود شده است.

وکلای ماسک در دادخواستی خطاب به قاضی نیتن نوشتند: «تعقیب قضایی SEC علیه آقای ماسک به شکل آزار درآمده و در واقع نشان‌دهنده نوعی سوء نیت است.» وکلای او می‌گویند توافق سال 2018 نباید به SEC اجازه بازرسی‌های بی‌حد و حصر در فعالیت‌های مدیرعامل تسلا را بدهد. آن‌ها در این درخواست به حق آزادی بیان ماسک هم اشاره کرده‌اند.

ایلان ماسک

احتمال پیروزی ایلان ماسک پایین است

با این حال، تحلیلگران معتقدند که این شکایت احتمالا راه به جایی نخواهد برد. «استفن کریمینز» از شرکت حقوقی Murphy & McGonigle می‌گوید: «دادگاه‌ها معمولا در زمینه درخواست اطلاعات از شرکت‌ها، آزادی عمل زیادی به SEC می‌دهند. قضات معمولا معتقدند که اگر توافقی را امضا کردید، باید به آن پایبند بمانید.» با این حال، ماسک مدعی است که او مجبور به امضای این توافق شد تا تسلا را نجات دهد.

ایلان ماسک قبلا در ماه نوامبر در یک نظرسنجی توییتری از کاربران پرسید که آیا باید برای پرداخت مالیات، 10 درصد از سهامش را بفروشد یا نه. کاربران با این پیشنهاد موافقت کردند و از آن زمان تاکنون، او 16.4 میلیارد دلار از سهامش را فروخته است.

با این حال، از زمان انتشار این نظرسنجی ابهاماتی درباره تبعیت از حکم SEC در زمینه کنترل توییت‌های ماسک به وجود آمده است. تسلا می‌گوید رفتار مدیرعامل شرکت درباره فروش سهام اتفاقا باید از سمت SEC تشویق شود، چون نشان‌دهنده شفافیت مدیرعامل در برخورد با عموم مخاطبان و سهام‌داران شرکت است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی