ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

محکومیت نیسان
اخبار خودرو

محکومیت نیسان به سبب فساد مالی رئیس سابق

شرکت نیسان اخیرا توسط دادگاه منطقه‌ای توکیو محکوم شد که این محکومیت به رسوایی مالی چند سال پیش کارلوس گون (رئیس سابق) و گرگ کلی (عضو هیئت‌مدیره سابق) مربوط می‌شود. گزارش فساد مالی گون و ...

دلارام شرف الدین
نوشته شده توسط دلارام شرف الدین | ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۳۰

شرکت نیسان اخیرا توسط دادگاه منطقه‌ای توکیو محکوم شد که این محکومیت به رسوایی مالی چند سال پیش کارلوس گون (رئیس سابق) و گرگ کلی (عضو هیئت‌مدیره سابق) مربوط می‌شود.

گزارش فساد مالی گون و همکارانش در سال 2019 گزارش شد که در نتیجه آن، گون از کشور ژاپن فرار کرد. پس از بررسی‌ها و تحقیقات داخلی مشخص شد که گون و همکارانش به طور عمدی، رقم درآمد سالیانه نیسان را کمتر از واقعیت گزارش می‌دادند.  

حکم محکومیت نیسان دقیقا در تاریخ 3 مارس سال 2022 صادر شد. این شرکت با قبول تخلف مالی رئیس سابق، جریمه نقدی 1.7 میلیون دلاری را پذیرفت و تمایلی برای درخواست تجدیدنظر از خود نشان نداد. نیسان همچنین گفت که اقداماتی را برای تقویت مدیریت و اصلاح فرهنگ سازمانی خود انجام داده تا از بروز مجدد این رفتارهای نادرست جلوگیری کند.

محکومیت نیسان باعث شد پلیس اینترپل به سراغ دستگیری گون و همدست‌هایش برود، هرچند هنوز موفق به یافتن وی نشده است. ظاهرا گون در جایی در لبنان سکونت دارد.

بد نیست بدانید گون پیش از فرار خود بارها از کارفرمای قبلی خود انتقاد می‌کرد. وی در سال 2020 گفت که نیسان طی 2 تا 3 سال دیگر ورشکست می‌شود و کمی بعد، لقب شکننده و کوچک را به شرکت ژاپنی داد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی