ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

توییتر
تکنولوژی

انتخاب روش نمایش پست‌ها در توییتر ساده‌تر می‌شود

توییتر برگه جدیدی را در قسمت بالای نسخه iOS اضافه کرده تا کاربران راحت‌تر بتوانند نحوه نمایش پست‌های تایم لاین را بین دو گزینه «جدیدترین توییت‌ها» و «خانه» که توییت‌ها را به صورت الگوریتمی نشان ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۸

توییتر برگه جدیدی را در قسمت بالای نسخه iOS اضافه کرده تا کاربران راحت‌تر بتوانند نحوه نمایش پست‌های تایم لاین را بین دو گزینه «جدیدترین توییت‌ها» و «خانه» که توییت‌ها را به صورت الگوریتمی نشان می‌دهد، تغییر دهند. این قابلیت هم اکنون در دسترس کاربران iOS و به‌زودی برای نسخه وب و اندروید نیز فعال خواهد شد.

تغییر نحوه نمایش پست‌ها در توییتر

به طور معمول، زمانی که کاربران می‌خواهند نحوه نمایش پست‌های خود را تغییر دهند، باید روی آیکون «درخشش» سمت راست بالای صفحه ضربه بزنند. اما حالا با ضربه زدن روی این آیکون، تب جدیدی در بالای اپلیکیشن باز می‌شود که تغییر نحوه نمایش پست‌ها را بسیار ساده‌تر می‌کند. همچنین با این روش دیگر نیازی به ضربه زدن مکرر روی آیکون درخشش بالای اپلیکیشن وجود ندارد.

توییتر

توییتر توضیح می‌دهد که با اضافه کردن این گزینه تلاش داشته تا مشاهده پست‌های جدید و تغییر نحوه نمایش توییت‌ها را برای کاربران آسان‌تر کند و همچنین با نمایش اینکه در حال مشاهده پست‌ها بر اساس کدام خط زمانی هستند، باعث کاهش سردرگمی آن‌ها شده است.

با این حال، توییتر به طور پیش‌فرض آخرین توییت‌ها را به کاربران نشان نمی‌دهد و پس از باز کردن اپلیکیشن همچنان محتوا جدول زمانی Home یا همان الگوریتم پیشنهادی به آن‌ها نمایش داده خواهد شد و کاربران در صورت لزوم می‌توانند آن را تغییر دهند.

توییتر در حالی از این قابلیت رونمایی کرده که فشار نهادهای نظارتی درباره سیستم‌های توصیه ال گوریتمی شبکه‌های اجتماعی و عدم شفافیت در مورد عملکرد آن‌ها افزایش یافته است. به عنوان مثال، یک گروه دو حزبی از قانونگذاران ایالات متحده اخیرا قانونی را مطرح کردند که غول‌های فناوری ملزم می‌کند تا نسخه‌ای از پلتفرم خود را ارائه کنند که در آن‌ها از داده‌های کاربران برای ارائه پیشنهادات استفاده نمی‌شود. به همین منظور، اینستاگرام امکان نمایش پست‌ها بر اساس زمان انتشار را برای کاربران فراهم کرد.

این قابلیت هم اکنون فقط برای کاربران iOS منتشر شده و توییتر ادعا می‌کند که در هفته‌های آینده به نسخه‌های اندروید و وب نیز خواهد آمد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی