ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

تکنولوژی

یک فرد چینی بخاطر کلاهبرداری از اپل، به حبس محکوم شد

دومین تبعه چینی نیز در پرونده کلاهبرداری 1 میلیون دلاری گروهی از اپل محکوم شد. این گروه با استفاده از آیفون‌های تقلبی طراحی شده در هنگ کنگ، از اپل درخواست گارانتی تعویض می‌کرد و سپس ...

جواد تاجی
نوشته شده توسط جواد تاجی | ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ | ۲۳:۱۵

دومین تبعه چینی نیز در پرونده کلاهبرداری 1 میلیون دلاری گروهی از اپل محکوم شد. این گروه با استفاده از آیفون‌های تقلبی طراحی شده در هنگ کنگ، از اپل درخواست گارانتی تعویض می‌کرد و سپس دستگاه‌های جایگزین جدید را به کشورهایی از جمله هنگ کنگ می‌فرستاد.

در این طرح کلاهبرداری، دستگاه‌های تقلبی آیفون با IMEI و شماره سریال جعل شده گوشی‌های معتبر اپل در هنگ کنگ طراحی شده و سپس یک شهروند چینی با نام «تیانگ لیو» به همراه عواملی دیگر، آن‌ها را با این ادعا که دستگاه‌های واقعی هستند و شامل گارانتی می‌شوند به دفاتر رسمی غول فناوری در آمریکا مرجوع می‌کردند. هدف آن‌ها از انجام این کار، دریافت دستگاه‌های اصلی آیفون به عنوان نسخه‌های جایگزین بوده است.

سپس دستگاه‌های اصلی که توسط اپل جایگزین شده، برای همدستان خارج از کشور از جمله در هنگ کنگ ارسال می‌شد.

لیو به کلاهبرداری از اپل اعتراف کرده است

اپل

لیو در فوریه سال 2021 به جرم خود اعتراف کرد. قاضی «امت جی. سالیوان» او را به یک سال و یک روز حبس در زندان، 577,780 دلار جبران خسارت و 57,780 دلار حکم مصادره و ضبط اموال محکوم کرده است.

پیش از تیانگ لیو، یک تبعه چینی دیگر با نام «هایتنگ وو» که در این طرح کلاهبرداری شرکت داشته نیز دستگیر و پس از اعتراف به جرم خود به 26 ماه زندان محکوم شده بود. علاوه بر تلاش برای این کلاهبرداری، وو و لیو همچنین اقدام به ساخت اسناد شناسایی جعلی کرده و چندین صندوق پستی تجاری باز کرده‌اند.

عوامل این کلاهبرداری در ماه دسامبر 2019 دستگیر شدند و همچنان در بازداشت به سر‌می‌برند و گفته می‌شود در مجموع حدود 1 میلیون دلار از اپل کلاهبرداری کرده‌اند. رسیدگی به این پرونده به دست وزارت امنیت میهن ایالات متحده آمریکا، سرویس بازرسی پستی ایالات متحده آمریکا انجام شده است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی