یک تبعه چینی بخاطر کلاهبرداری 1 میلیون دلاری از اپل، به 26 ماه زندان محکوم شد

یک تبعه چینی بخاطر کلاهبرداری 1 میلیون دلاری از اپل، به 26 ماه زندان محکوم شد

یک تبعه چینی به جرم کلاهبرداری 1 میلیون دلاری از اپل به 26 ماه زندان در آمریکا محکوم شد. او به مدت 3 سال و نیم از هنگ کنگ آیفون تقلبی به آمریکا می‌برد، از اپل درخواست گارانتی تعویض می‌کرد و پس از دریافت دستگاه‌های جدید، محصولات را به کشورهایی مثل هنگ کنگ می‌فرستاد.

به گزارش وزارت دادگستری آمریکا، «هایتنگ وو» 32 ساله در سال 2013 به آمریکا مهاجرت کرد تا در رشته مهندسی تحصیل کند. او در سال 2015 فارغ‌التحصیل شد و دو سال بعد به استخدام قانونی یک شرکت درآمد. ولی از همان حوالی زمانی کلاهبرداری از اپل را شروع کرد.

در این کلاهبرداری آیفون طرح اصل با IMEI جعلی و شماره سریال متناظر با دستگاه‌های اصل اپل از هنگ کنگ به آمریکا وارد می‌شد. سپس وو به همراه همدستانش این دستگاه‌ها را با ادعای محصولات اصلی که هنوز گارانتی‌شان تمام نشده، به اپل برمی‌گرداندند تا از سرویس تعویض این شرکت استفاده کنند. در نهایت آیفون‌های اصل به کشورهای خارجی از جمله هنگ کنگ ارسال می‌شد.

آیفون 13

وو به کلاهبرداری از اپل اعتراف کرده است

وو برای انجام این کار از چند نفر از جمله همسرش کمک می‌گرفت. او همچنین اسناد شناسایی جعلی ساخته و چند صندوق پستی تجاری باز کرده بود. وو حالا اعتراف کرده که حدود 1 میلیون دلار از اپل کلاهبرداری کرده و قصد داشته این کار را ادامه دهد. او و همدستانش در ماه دسامبر 2019 دستگیر شدند و از همان موقع در بازداشت به سر می‌برند.

این تبعه چینی در ماه مه 2020 اعتراف کرد که در زمینه کلاهبرداری پستی گناهکار است. حالا دیروز قاضی «امت جی. سالیوان» وو را به 26 ماه حبس محکوم کرد. مدت این حبس در زمان بازداشت او سپری شده، اما وو همچنین باید 987 هزار دلار به اپل خسارت بپردازد.

رسیدگی به این پرونده به دست وزارت امنیت میهن، واحد تحقیقات امنیت میهن و واحد بازرسی پستی آمریکا انجام شده است.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.