ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بیت کوین اتحادیه اروپا
تکنولوژی

پارلمان اروپا به طرح ممنوعیت استخراج رمزارزهای پرمصرف رای منفی داد

کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا در تصمیمی اعلام کرد که قصد ندارد فعالیت در زمینه رمزارزهای پرمصرف را ممنوع کند. با این حال، ارزهای دیجیتال بزرگ از جمله بیت کوین احتمالا همچنان در ...

ایمان صاحبی
نوشته شده توسط ایمان صاحبی | ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۰

کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا در تصمیمی اعلام کرد که قصد ندارد فعالیت در زمینه رمزارزهای پرمصرف را ممنوع کند. با این حال، ارزهای دیجیتال بزرگ از جمله بیت کوین احتمالا همچنان در معرض سخت‌گیری‌های این اتحادیه در زمینه مشکلات اقلیمی و مصرف انرژی قرار می‌گیرند.

پارلمان اروپا به کنار گذاشتن قانونی رای داد که مردم حاضر در اتحادیه اروپا را از استفاده از سازوکارهای پرمصرف به منظور استخراج رمزارزهایی مثل بیت کوین منع می‌کرد. ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و اتر در سال‌های اخیر به لحاظ مصرف انرژی نگرانی‌های زیادی به وجود آورده بودند.

اتحادیه اروپا در حال حاضر با بحران انرژی روبروست و نرخ مصرف برق آن در یک سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. از سوی دیگر، با تصمیم این اتحادیه برای تحریم نفت و گاز روسیه، اروپا با چالش‌های بیشتری برای تامین انرژی مواجه خواهد بود.

استخراج رمزارز

اتحادیه اروپا به سخت‌گیری درباره بیت کوین ادامه می‌دهد

شبکه بیت کوین حالا هر ساله بیشتر از کل کشور نروژ برق مصرف می‌کند. اکثر این انرژی در فرآیندی برای تایید تراکنش‌ها موسوم به «اثبات کار» استفاده می‌شود. استخراج‌کنندگان بیت کوین برای به دست آوردن توکن‌های جدید از کامپیوترهای خاصی بهره می‌گیرند که قادر به حل مسائل پیچیده این شبکه هستند. همین مسئله باعث می‌شود مصرف برق زیادی داشته باشند.

از این رو، اتحادیه اروپا در نسخه‌های قبلی طرح مدیریت رمزارزها در نظر داشت که فعالیت در پروژه‌های اثبات کار را ممنوع کند. این پیشنهاد با خشم فعالان صنعت رمزارزها روبرو شد. حالا با کنار رفتن این قانون گفته شده که کمیسیون اروپا به‌صورت جداگانه درباره اثرات زیست‌محیطی استخراج رمزارزها تحقیق خواهد کرد.

طرحی که در حال حاضر از سوی پارلمان اروپا رای گرفته هنوز نهایی نشده است. در ادامه پارلمان، کمیسیون و شورای اتحادیه اروپا باید با همفکری یکدیگر روی آن به توافق برسند تا این طرح به قانون تبدیل شود. در نتیجه، همچنان این احتمال وجود دارد که رمزارزهای اثبات کار با ممنوعیت روبرو شوند.

اعضای پارلمان همچنین از کمیسیون اروپا درخواست کردند تا در راستای تعیین دستورالعمل‌های سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی‌های پایدار، وضعیت و جایگاه پروژه‌های مبتنی بر اثبات کار را مشخص کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی