ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

علمی

اسپیس ایکس با انتشار ویدیویی تولد 20 سالگی‌اش را جشن گرفت [تماشا کنید]

اسپیس ایکس دیروز 20 ساله شد و به همین مناسبت ویدیویی را به اشتراک گذاشته که لحظات تاریخی دو دهه فعالیت این شرکت را نشان می‌دهد. در این ویدیو می‌توانیم شماری از موفقیت‌های شرکت فضایی ...

اسپیس ایکس دیروز 20 ساله شد و به همین مناسبت ویدیویی را به اشتراک گذاشته که لحظات تاریخی دو دهه فعالیت این شرکت را نشان می‌دهد. در این ویدیو می‌توانیم شماری از موفقیت‌های شرکت فضایی ایلان ماسک از سال 2002 تاکنون را ببینیم.

صفحه رسمی توییتر اسپیس اکس در پست جدیدی ضمن انتشار این ویدیو نوشت: «امروز تاسیس اسپیس ایکس و 20 سال موفقیت در کنار این تیم فوق‌العاده را جشن می‌گیریم. به امید ساخت آینده‌ای که همه بتوانیم برای آن هیجان‌زده شویم.»

همان‌طور که در مقاله تاریخچه اسپیس ایکس با هم مرور کردیم، ایلان ماسک این شرکت را در تاریخ 14 مارس 2002 مصادف با 23 اسفند 1380 تاسیس کرد. این کمپانی در سال 2008 اولین پرواز مداری خود را با فالکون 1 انجام داد.

دستاوردهای اسپیس ایکس در دو دهه اخیر

دستاوردهای این شرکت در ادامه یکی پس از دیگری خودنمایی کردند و کمپانی ایلان ماسک برای اولین بار در تاریخ توانست فضاپیمایی بسازد که بوستر مرحله اول آن قادر به فرود مجدد روی زمین است. اسپیس ایکس با این طراحی می‌خواست سیستم موشکی مقرون به‌صرفه‌ای تولید کند که بارها و بارها قابل استفاده مجدد باشد.

این شرکت برای نخستین بار در ماه اکتبر 2015 توانست با موفقیت بوستر فضاپیمای خود را روی زمین فرود بیاورد. از آن زمان تاکنون، موشک فالکون 9 بارها توانسته این فرآیند را تکرار کند. همچنین، اسپیس ایکس تاکنون ماهواره‌های زیادی را برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف به مدار پرتاب کرده است.

این شرکت با ناسا هم همکاری داشته تا محموله‌های مورد نیاز برای ایستگاه فضایی بین‌المللی را به دست فضانوردان برساند یا خود فضانوردان را به این ایستگاه بفرستد. اسپیس ایکس برای اولین بار در سال 2002 دو فضانورد را به ایستگاه فضایی فرستاد تا به اولین شرکت خصوصی تبدیل شود که چنین کاری انجام داده است.

به‌علاوه، ایلان ماسک از طریق اینترنت ماهواره‌ای استارلینک قصد دارد دسترسی به اینترنت را به نقاط دورافتاده دنیا برساند و جریان درآمدی برای سایر فعالیت‌های این شرکت ایجاد کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی