ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انویدیا
کسب و کار

تعدیل 1000 کارمند Arm به دنبال لغو قرارداد واگذاری به انویدیا

اواسط بهمن ماه سافت بانک به صورت رسمی اعلام کرد که انویدیا دیگر قصد ندارد آرم (Arm) را خریداری کند. این تصمیم به ضرر کارمندان آرم تمام می‌شود و ظاهرا این شرکت قصد دارد حدود 1000 نفر از نیروی ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۰

اواسط بهمن ماه سافت بانک به صورت رسمی اعلام کرد که انویدیا دیگر قصد ندارد آرم (Arm) را خریداری کند. این تصمیم به ضرر کارمندان آرم تمام می‌شود و ظاهرا این شرکت قصد دارد حدود 1000 نفر از نیروی انسانی خود را تعدیل کند.

 موضوع خرید آرم توسط انویدیا اولین بار در سال 2020 مطرح شد ولی اواسط بهمن ماه انویدیا با انتشار بیانیه‌ای رسما اعلام کرد که دیگر قصد ندارد آرم را به ارزش 40 میلیارد دلار تصاحب کند و غرامت 1.25 میلیارد دلاری فسخ قرارداد را به این شرکت پرداخت می کند.

اکنون گفته می‌شود تبعات این تصمیم روی کارمندان آرم تاثیرگذار خواهد بود و حدود 10 درصد پرسنل این شرکت بیکار می‌شوند و در پروسه تعدیل نیرو قرار می‌گیرند.

بیکار شدن 1000 نفر از نیروهای انسانی آرم

«رنه هاس»، مدیرعامل جدید آرم به کارمندان شرکت اعلام کرده که این شرکت برنامه تعدیل نیروی گسترده‌ای دارد و ممکن است حدود 1000 کارمند این شرکت بیکار شوند. آرم حدود 6400 نفر کارمند دارد که 3500 نفر از آنها در بریتانیا مشغول هستند.

رنه هاس به کارکنان توضیح می‌دهد که بیشتر تعدیل نیروها مربوط به بریتانیا و ایالات متحده است.  وی در بخشی از ایمیل خود به این موضوع اشاره کرده که شرکت در شرایط سختی به سر می‌برد و برای موفقیت‌های بعدی لازم است تا هزینه‌ها مدیریت شوند.

خرید آرم توسط انویدیا از همان ابتدا و به محض اعلام عمومی، مورد توجه و بررسی بسیاری از نهادهای نظارتی جهان قرار گرفت ولی درنهایت به سرانجام نرسید. انویدیا در زمان فسخ قرارداد به این موضوع اشاره کرده بود که هر دو شرکت در این موضوع حسن نیت دارند ولی با این وجود انویدیا تصمیم گرفته دیگر آرم را خریداری نکند.

باید دید تبعات این تصمیم علاوه بر نیروی انسانی چه مشکلات دیگری را برای آرم به وجود خواهد آورد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی