ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

قرنطینه
تکنولوژی

جی‌پی مورگان: تعطیلی کارخانه‌ شنژن فاکسکان تاثیر زیادی روی تولید آیفون نخواهد داشت

فاکسکان به دلیل همه‌گیری کرونا در چین، فعالیت دو کارخانه خود در شنژن را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده، اما براساس گفته شرکت جی‌پی مورگان، این تعطیلی بر تولید آیفون تاثیر چندانی نخواهد ...

تینا پورشاهید
نوشته شده توسط تینا پورشاهید | ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۵:۴۵

فاکسکان به دلیل همه‌گیری کرونا در چین، فعالیت دو کارخانه خود در شنژن را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده، اما براساس گفته شرکت جی‌پی مورگان، این تعطیلی بر تولید آیفون تاثیر چندانی نخواهد گذاشت.

با افزایش تعداد مبتلایان به کووید- ۱۹ و شرایط قرنطینه در شنژن چین، محدودیت‌های برای فعالیت برخی کسب و کارها در نظر گرفته شد و فاکسکان نیز از تعطیلی موقت دو کارخانه خود در این منطقه خبر داد. با وجودی که گفته می‌شد تعطیلی کارخانه‌های فاکسکان می‌تواند بر تولید سامسونگ و اپل تاثیرگذار باشد اما اکنون گزارش‌ها حاکی از آن هستمند که این تعطیلی تاثیر زیادی بر تولید گوشی‌های آیفون نخواهد داشت.

تاثیر قرنطینه کرونایی بر تولید اپل

براساس گزارش منتشر شده از سوی خبرگزاری رویترز، تحلیلگران جی پی مورگان می‌گویند فاکسکان این کمبود را به شکلی برطرف می‌کند. در این صورت انتظار می‌رود که تعطیلی موقت نتواند بیش از ۱۰ درصد تولید آیفون را تحت‌الشعاع قرار دهد.

«گوکول هاریهاران»، تحلیلگر جی‌پی مورگان در یادداشتی به این موضوع اشاره کرد که تعطیلی کارخانه‌های فاکسکان در شنژن چین بر تولید آیفون تاثیر چندان زیادی نمی‌گذارد و این توقف تولید تنها حداکثر می‌تواند حدود ۱۰ درصد از تولید جهانی آیفون را تاثیر بگذارد.

از سوی دیگر باید یادآور شد که کمتر از 20 درصد ظرفیت تولید آیفون فاکسکان در شنژن قرار دارد و اکثر کارخانه‌های اصلی مونتاژ گوشی‌های اپل در ژنگژو واقع شده‌اند.

در نهایت، یکی از تحلیلگران جی‌پی مورگان می‌گوید مشکل تولید نیمه هادی می‌تواند بر عرضه جهانی پنل LCD تاثیرگذار باشد. توجه به این نکته مهم است که اپل، آیفون SE 3 جدیدی را عرضه می‌کند که از پنل LCD استفاده می‌کند.

انتظار می‌رود آیفون SE 3 جدید 25 درصد از فروش آیفون را در سال جاری به خود اختصاص دهد. به گزارش نشریه هندی، اپل در سال 2021 در حدود 5.4 میلیون دستگاه گوشی در این کشور فروخته است و انتظار می‌رود در سال جاری میلادی نیز به لطف آیفون SE 3 این رقم از مرز 7.5 میلیون دستگاه عبور کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی