ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از دیجیاتو انتخاب کنید.

واقعا راضی‌ام
اصلا راضی نیستم
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

شورای عالی فضای مجازی
فناوری ایران

رییس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس: کسی نمی‌خواهد افتضاح طرح صیانت را گردن بگیرد

رییس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس با اشاره به تصمیمی که اعضای شورای عالی فضای مجازی درباره تصویب شدن طرح صیانت در مجلس و نه در دولت گرفتند اعلام کرده که این موضوع نشان می‌دهد کسی ...

آرش پارساپور
نوشته شده توسط آرش پارساپور | ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۳

رییس کمیسیون اقتصاد دیجیتال مجلس با اشاره به تصمیمی که اعضای شورای عالی فضای مجازی درباره تصویب شدن طرح صیانت در مجلس و نه در دولت گرفتند اعلام کرده که این موضوع نشان می‌دهد کسی نمی‌خواهد افتضاح طرح صیانت را گردن بگیرد. او همچنین از دولت خواسته که اگر با این طرح و مفاد مطرح شده در آن موافق است، این نظر را رسما و صریح به مردم اعلام کند.

«مجتبی توانگر» با اشاره به جلسه دیروز این شورا تاکید کرده که این جلسه بدون حضور رییس مجلس و برخی اعضای شورایعالی فضای مجازی برگزار شده و بدون هیچ گونه رای گیری اعلام شده که طرح صیانت بهتر است در مجلس تصویب شود. به گفته توانگر این موضوع نشان می‌دهد که شورایعالی فضای مجازی خواسته تا در مساله طرح صیانت از خودش سلب مسئولیت کند چرا که «کسی نمی‌خواهد افتضاح طرح صیانت را گردن بگیرد.»

او با اشاره به تیتری که پایگاه خبری دولت نیز درباره این جلسه زده این پرسش را مطرح کرده که آیا دولت و شورایعالی فضای مجازی با مفاد مطرح شده در طرح صیانت موافق هستند یا خیر؟ او از دولت خواسته تا نظر صریح و قاطع خود را درباره طرح صیانت بدهد: «اگر دولت این طرح را قبول دارد، این موضوع را رسما به مردم بگوید. دانستن حق مردم است.»

خاطر نشان می‌شود عصر دیروز اعضای شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اینکه وظیفه قانون‌گذاری بر عهده مجلس است، تاکید کردند طرح صیانت در مجلس به سرانجام برسد. این در حالی است که دبیر شورای عالی فضای مجازی و رهبری چندی پیش، خواستار ورود دولت به ماجرای فضای مجازی شده بودند.

این موضوع واکنش‌های زیادی در پی داشته و به نظر می‌رسد که با وجود توصیه بالاترین مقام سیاسی کشور (توصیه رهبری در مجلس خبرگان که گفته بودند مشکلات فضای مجازی را آقای رییسی و دوستان باید برطرف کنند) و بالاترین مقام ICT کشور (دبیر شورایعالی فضای مجازی که چندی پیش تاکید کرده بود دولت باید به مساله طرح صیانت ورود کند)، در نهایت شورای عالی فضای مجازی به ریاست رییس جمهور، نشان داده که خود دولت تمایلی به ورود به ماجرای طرح صیانت و ساماندهی فضای مجازی را ندارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مطالب پیشنهادی