مایکروسافت به ویندوز 11 واترمارک دسکتاپ عدم سازگاری سیستم اضافه می‌کند

مایکروسافت به ویندوز 11 واترمارک دسکتاپ عدم سازگاری سیستم اضافه می‌کند

مایکروسافت با سختگیری‌هایی که برای ویندوز 11 در پیش گرفته، می‌خواهد مانع از نصب جدیدترین سیستم عاملش روی دستگاه‌های قدیمی شود. حالا در نسخه پیش نمایش جدید ویندوز ۱۱، یک واترمارک دسکتاپ جدید برای نمایش عدم سازگاری سیستم وجود دارد.

مایکروسافت از ماه گذشته میلادی در حال آزمایش این تغییرات است، اما حالا این واترمارک برای نسخه پیش نمایش ویندوز 11 منتشر شده که از انتشار آن برای تمام کاربران این سیستم عامل در روزهای آینده خبر می‌دهد.

اگرچه در لیست تغییرات جدیدترین آپدیت ویندوز ۱۱ این موضوع به چشم نمی‌خورد، اما کاربرانی که آن را روی سیستم‌شان نصب کرده‌اند، با چنین واترمارکی روبه‌رو شده‌اند.

واترمارک عدم سازگاری سیستم با ویندوز 11

اگر جدیدترین سیستم عامل مایکروسافت را روی سیستمی نصب کرده باشید که به صورت رسمی از آن پشتیبانی نمی‌کند، با واترمارک «System requirements not met. Go to settings to learn more» به معنای عدم سازگاری سیستم با این سیستم عامل و مراجعه به تنظیمات برای کسب اطلاعات بیشتر روبه‌رو می‌شوید. این واترمارک مشابه واترمارک عدم فعالسازی ویندوز است، با این حال خیلی کمتر به چشم می‌خورد.

ویندوز 11

مایکروسافت با معرفی جدیدترین نسخه ویندوز، مشخصات سخت افزاری خاصی را برای پشتیبانی رسمی از آن اعلام کرد. با این حال کاربران می‌توانند این الزامات را دور بزنند و سیستم عامل ردموندی‌ها را روی سیستم‌شان نصب کنند. با این حال مایکروسافت با واترمارک جدید می‌خواهد به این کاربران هشدار دهد.

مایکروسافت از هشدار مشابهی برای نسخه‌های غیرفعال شده ویندوز استفاده می‌کند، با این حال در چنین نسخه‌هایی با محدودیت عملکرد روبه‌رو می‌شویم. برای مثال کاربران به دارک مود یا تنظیمات شخصی‌سازی دسترسی ندارند. با این حال انتظار نداریم با چنین محدودیت‌هایی برای دستگاه‌هایی که بطور رسمی با ویندوز 11 سازگار نیستند، روبه‌رو شویم. علاوه بر این، احتمالا واترمارک جدید با ایجاد تغییرات در رجیستری ویندوز غیرفعال می‌شود.

انتظار می‌رود این واترمارک در هفته‌های آینده به صورت رسمی برای تمام کاربران جدیدترین سیستم عامل ردموندی‌ها منتشر شود.

نظرات ۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.